V Písku se otevírá nové špičkové cloudové centrum

V Písku dnes zahájilo ostrý provoz unikátní cloudové centrum Technologického centra. Jako první v Česku bude poskytovat hardwarové i softwarové cloudové služby zákazníkům všech velikostí ve veřejné i komerční sféře.

V Písku se otevírá nové špičkové cloudové centrum


Nové centrum se chlubí také vysokým zabezpečením v souladu s normami Národního bezpečnostního úřadu a vysokou energetickou účinností. „V návrhu píseckého datového centra byl kladen velký důraz především na energetickou efektivitu využívaných technologií. Díky tomu patří mezi energeticky nejefektivnější datová centra v Česku,“ vysvětluje Radovan Polanský, výkonný ředitel TC Písek.

Nová řešení TC Písek umožňují využití výhod privátního i veřejného cloudu a nabízí ideální poměr mezi cenou, výkonem a funkčností celého řešení.

V TC Písek je možné si nechat ukázat prezentace služeb fungujících na otevřené architektuře řešení v reálném prostředí. Zákazníci a partneři mají možnost se  zaregistrovat pomocí testovacích účtů i na delší časové období a vyzkoušet si nové nebo inovované produkty a služby v nejmodernějším cloudovém prostředí. Podpora otevřených standardů umožňuje Technologickému centru Písek využít všech předností masivního rozvoje cloudových platforem přispěvovateli z celého světa i spolupracovat na rozvoji, testování a správě platforem. Díky tomu je snadné rozšiřovat rozsah nabízených služeb včetně spolupráce se softwarem třetích stran.

Projekt Technologického centra je finacován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Podnikání a inovace.

Čtěte také:
→ Bezpečnost jako vedlejší efekt cloudu
→ Kdo bude mít největší datacentrum na světě?

G+


Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com
Komentáře