V Praze bude největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Pražská pobočka Skype nabírá nové zaměstnance - především kvalifikované softwarové vývojáře.

V Praze bude největší vývojářské centrum Skype v Evropě


Pražská pobočka Skype pokračuje v růstu a má se stát největším vývojovým centrem Skype v Evropě. Plánovaného stavu 200 zaměstnanců plánuje firma dosáhnou do konce roku 2013.

„Původně jsme počítali se střídmějším růstem našeho týmu, nicméně s ohledem na celosvětový růst Skypu a množství nových projektů, které souvisejí nejen s integrací Skypu do Windows, jsme se rozhodli pro širší expanzi v oblasti lidských zdrojů,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

Ještě v roce 2012 pracovalo u Skype v Praze přibližně 50 zaměstnanců, takže do konce roku 2013 by se měl rozšířit čtyřnásobně.  Většinu nových posil budou tvořit vývojoví inženýři. Globálně je tak v rámci Skype je pražská pobočka největším vývojovým centrem v Evropě.

Vzhledem k enormnímu nárůstu zaměstnanců rozšiříl Skype své pražské kanceláře. Pražská pobočka je výjimečná také svým národnostním složením. „Vybíráme si skutečně ty nejlepší, bez ohledu na národnost či státní příslušnost. I když je mezi našimi zaměstnanci většina českých odborníků, máme u nás velmi výrazné zastoupení ze zahraničí. Zaměstnáváme celkem 22 různých národností,“ doplňuje Tomáš Vocetka. Skype očekává především dobrou znalost anglického jazyka.

Firma své nové zaměstnance láká především na jedinečnou příležitost profesního růstu na nadstandardní platové podmínky a benefity.

G+


Úvodní foto: © vichie81 - Fotolia.com
Komentáře