Nová pravidla pro online soukromí dětí v USA - 2

V USA platí nová regulace pro ochranu soukromí dětí. Některé vývojáře webů a aplikací nově modifikovaná pravidla matou. Podle kritiků mnozí nevědí, co mají dělat, aby tato pravidla splňovali.

Nová pravidla pro online soukromí dětí v USA


Nová pravidla také posílila zajištění bezpečnosti dat požadavkem, aby zákonem zastřešení provozovatelé webových stránek a poskytovatelé online služeb podnikali rozumné kroky pro uvolňování osobních informací pouze ve směru ke společnostem, které jsou schopny udržet zabezpečení a utajenost těchto informací.

Firmy nebo jednotlivci, kteří zákon poruší, mohou podle COPPA dostat pokutu až 16 tisíc amerických dolarů. Zastánci soukromí nová pravidla kvitují.

„V podstatě jsou děti jedinou skupinou amerických spotřebitelů, kteří mají alespoň nějakou ochranu před náporem digitálního marketingu," řekl v e-mailu Jeffrey Chester, výkonný ředitel Centra pro digitální demokracii (CDD). „Jak víte, jsou v čele masivních online kampaní zaměřených na děti a mladistvé marketingoví pracovníci řetězců rychlých občerstvení."

Chesterova skupina plánuje „velmi zblízka monitorovat trh", zda dochází k plnění zákona COPPA, se zaměřením na obrovské digitální služby, jako jsou Disney a Cartoon Network. CDD také publikovalo průvodce novými pravidly COPPA pro rodiče.

Společnost ACT spolupracuje se skupinou zvanou Moms With Apps (mámy s aplikacemi) a společně pomáhají vývojářům aplikací při implementaci praktik soukromí a také v tom, aby fungovali v souladu s novými pravidly COPPA. Obě organizace nedávno spustily kampaň What's Inside (Co je uvnitř), která vývojářům aplikací umožňuje získat zvláštní pečeť při stoprocentním vyhovování pravidlům.

Podle Reeda tak zbývá jedna velká otázka, a sice ta, zda rodiče v reálu budou využívat nástroje, které získali na ochranu soukromí svých dětí. Dodává, že rodiče je potřeba více vzdělávat a někteří rodiče by měli převzít aktivnější roli při správě dat svých dětí.

„Co budeme dělat při školení rodičů?" říká Reed. „Koneckonců příliš nezáleží na tom, jak elegantní či chytré či úžasné jsou nástroje, které vytváříme. Jestliže totiž rodiče nevědí, jak je využívat, jsou tyto nástroje k ničemu."

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © olly - Fotolia.com
Komentáře