Verizon váhá s koupí Yahoo, žádá milardovou slevu

Verizon si svou akvizici Yahoo nejspíš začíná trochu rozmýšlet. Údajně požaduje slevu ve výši jedné miliardy dolarů z původní částky 4,8 miliardy, kterou měl za internetovou společnost zaplatit.

Verizon váhá s koupí Yahoo, žádá milardovou slevu


 Nedávné zprávy o masivním úniku dat z Yahoo a údajném tajném programu firmy, který skenuje e-maily, snížily v očích Verizonu cenu kupované firmy. Alespoň to ve své čtvrteční zprávě tvrdí list New York Post.

Tim Armstrong, šéf společnosti AOL, kterou Verizon akvíroval v roce 2015, se údajně sešel s představiteli Yahoo a hovořil s nimi na téma snížení ceny akvizice.

Zdroj New York Post, údajně obeznámený se současným uvažováním Verizonu, řekl, že [Armstrong] je poměrně znepokojený nedostatkem informací o situaci a řekl, že „z toho buď vycouváme nebo bychom mohli snížit cenu.“

Verizon zprávu odmítl komentovat.

Podle některých expertů se americký operátor po úniku dat o masivním kyberútoku na Yahoo z konce roku 2014 dokonce možná z obchodu rozhodne úplně vycouvat. V rámci útoku byly ukradeny informace k minimálně 500 milionům uživatelských účtů. Verizon oznámil, že se o situaci dozvěděl jen dva předtím, než o ní Yahoo informovalo veřejnost.

Negativní zprávy o Yahoo se nepřestaly objevovat ani počátkem tohoto týdne, kdy agentura Reuters vydala zprávu, v níž tvrdí, že společnost tajně skenovala příchozí e-maily všech svých zákazníků pro účely amerických tajných služeb.

Yahoo označilo zprávu Reuters za zavádějící. Organizace na ochranu soukromí tvrdí, že špehování ze strany internetové firmy mohlo být tak rozšířené, že bylo až protiústavní.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: Yahoo.com
Komentáře