VMware převezme společnost AirWatch a posílí v mobilním segmentu

Díky akvizici získají zákazníci VMware ucelené řešení pro správu uživatelů, zařízení a aplikací v rámci desktopových a mobilních prostředí.

VMware převezme společnost AirWatch a posílí v mobilním segmentu


Společnosti VMware a AirWatch oznámily podpis dohody, podle které VMware převezme firmu AirWatch. Ta je poskytovatelem řešení pro bezpečnost a správu mobilních zařízení v rámci velkých firem. VMware za AirWatch zaplatí přibližně 1,175 miliardy dolarů v hotovosti a 365 milionů dolarů ve splátkách a předpokládaném investovaném kapitálu. Tým AirWatch zůstane pod vedením dosavadního CEO firmy Johna Marshalla a stane se součástí divize výpočetních řešení pro koncové uživatele.

AirWatch má celosvětově více než 10 000 zákazníků a 1600 zaměstnanců v devíti pobočkách. Pobočka v Atlantě se pravděpodobně rozroste a stane se centrem mobilních řešení VMware.

„AirWatch poskytuje nejlepší zabezpečenou mobilní správu ve své třídě tisícům velkých firem po celém světě,“ řekl Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware. Díky této akvizici získá VMware zásadní prvek pro možnost rychlého zavedení bezpečných mobilních řešení.

Akvizici schválily správní rady obou firem a dokončení celého procesu je v souladu se standardními postupy plánováno na konci prvního čtvrtletí roku 2014.

Čtěte také:
→ MDM od AirWatch umožní skenování rizika aplikací
Skenování reputace aplikací umožní bezpečnější provozování vlastních zařízení zaměstnanců (BYOD).
→ Budoucnost mobilní bezpečnosti: mobilní virtualizace předstihne MDM
Jen málo problémů způsobuje CIO takové vrásky jako mobilita a BYOD. Klidnější noci, ale i nové problémy přinesou letos IT ředitelům čtyři trendy v oblasti mobilní bezpečnosti, s nimiž přišla firma Forrester Research.

G+


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře