Výsledky ChannelWorld Awards 2015 odhalují ICT distributory a výrobce roku

Devátý ročník on-line ankety ChannelWorld Awards ovládly v distributorských kategoriích v ČR společnosti eD‘ system Czech, DNS a Lama Plus, na Slovensku pak eD‘ system Slovakia. V kategoriích IT výrobce roku nejvíce zářily HP a Hewlett-Packard.

Výsledky ChannelWorld Awards 2015 odhalují ICT distributory a výrobce roku


V devátém ročníku ankety ChannelWorld Awards, která je v ČR oficiálním pokračovatelem nejstaršího ocenění IT Distributor roku, hlasovalo 1037 zástupců ze 745 firem z České a Slovenské republiky v období od 7. 9. 2015 do 31. 1. 2016. Anketu pořádá vydavatelství časopis ChannelWorld pod vydavatelstvím IDG. Metodickým garantem zpracování výsledků je výzkumná společnost IDC.

Pro distributory hlasovali zástupci resellerů, poskytovatelů služeb a v menší míře i zástupci výrobců IT. Výrobcům dávali hlasy prodejci, dodavatelé služeb a zástupci distribučních společností.

V ChannelWorld Awards 2015 jsme zaznamenali rekordní počet hlasujících. Meziročně ohodnotilo spolupráci s distributory a výrobci o 50 % více obchodních partnerů,“ uvedla Jana Pelikánová, výkonná ředitelka IDG Czech Republic, a.s.

Titul Broadline distributor roku 2014 v anketě ChannelWorld Awards suverénně obhájila společnost eD‘ system Czech a.s. (63 % hlasů). Kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku 2015 podruhé ovládla společnost DNS a.s. (33 % hlasů) a změna nenastala ani u ocenění Specializovaný distributor roku, které pro rok 2015 náleží společnosti LAMA Plus s.r.o. (33 % hlasů).

Na Slovensku hlasující obchodní partneři zvolili jako Broadline distribútora roka 2015 společnost eD‘ system Slovakia, s.r.o.(52 % hlasů), která navíc potřetí obhájila titul Distribútor s pridanou hodnotou roka (65 % hlasů).

V české části ankety hlasovali reselleři, VAR a poskytovatelé ICT řešení a služeb spolu s distributory také pro Výrobce roku. Vítěze jednotlivých kategorií uvádíme níže:

 • Výrobce počítačů roku: Lynx (eD‘ system Czech a.s.) (58 % hlasů)
 • Výrobce mobilních zařízení roku: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. (34 % hlasů)
 • Výrobce serverů roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (46 % hlasů)
 • Výrobce storage roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (29 % hlasů)
 • Výrobce síťových prvků roku: TP-LINK Czech s.r.o. (24 % hlasů)
 • Výrobce softwaru roku: MICROSOFT s.r.o. (66 % hlasů)
 • Výrobce bezpečnostních řešení roku: ESET software spol. s r.o. (37 % hlasů)
 • Výrobce tiskáren roku: HP Inc Czech Republic s.r.o. (37 % hlasů)
 • Výrobce periferií a příslušenství roku: HP Inc Czech Republic s.r.o. (30 % hlasů)
 • Výrobce komponent roku: Intel Czech Tradings, Inc. (20 % hlasů)
 • Partnerský program roku: HP Inc Czech Republic s.r.o. (17 % hlasů)

V devátém ročníku došlo k mírné změně způsobu volby. Hlasující při volbě favoritů z řad nominovaných firem v jednotlivých kategoriích hodnotili nejlepší distributory a výrobce ze tří pohledů na obchodní spolupráci. V každé kategorii tedy mohli udělit až tři hlasy.

Vítězem se staly společnosti, které získaly nejvíce hlasů napříč všemi třemi oblastmi hodnocení. Ocenění Partnerský program roku si zasloužila společnost, která plošně napříč kategoriemi získala nejvíce hlasů za v hodnocení za podmínky obchodní spolupráce/partnerský program.

Stejně jako v prvních letech ankety (2006 a 2007) hlasující v každé kategorii volili favorita ve třech různých oblastech, jako jsou kvalita sortimentu, obchodní komunikace či další podpora,“ uvedl Jan Mazal, manažer projektu ChannelWorld Awards.

Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v Praze 16. 2. 2016 za účasti zástupců oceněných distributorů a výrobců a generálního sponzora, společnosti Bitdefender v distribuci firmy IS4 Technologies.

Každý z hlasujících, který vyslovil v závěru dotazování zájem, obdržel zdarma zvýhodněný balíček celoročního předplatného titulů ChannelWorld a Computerworld s bonusy (CIO Business Word a Security World.) v původní ceně 450 Kč / 19,4 eur.

> Prezentace s kompletními výsledky ChannelWorld Awards 2015
> Fotogalerie


Úvodní foto: IDG
Komentáře