WhatsApp zavádí sdílení dokumentů, zatím pouze PDF

Oblíbená mobilní komunikační aplikace WhatsApp zavádí novou funkci – posílání dokumentů přímo ve zprávách. Potřebnou aktualizaci ale dostávají uživatelé postupně, takže zatím nelze spoléhat na to, že ji mají i vaši přátelé.

WhatsApp zavádí sdílení dokumentů, zatím pouze PDF


Komunikační aplikace WhatsApp postupně zavádí novou funkci, která umožňuje ve zprávách zasílat soubory. Prozatím je možné přikládat pouze soubory typu PDF.

Po stisku tlačítka s ikonou sponky na papír se zobrazí volba poslat dokument, spolu s tlačítky pro fotoaparát, galerii, audio, umístění a kontakt.

Pokud však příjemce nemá aplikaci aktualizovanou, nebudete mu moci žádný dokument odeslat.

Není zřejmé, kdy budou aktualizaci mít všichni uživatelé, takže je nutné se obrnit trpělivostí. Ti, kdo se nemohou dočkat, mohou zkusit beta program obchodu Play Store nebo si stáhnout nejnovější beta verzi z APK Mirror a doufat, že tím běh věcí urychlí.

Zasílání rychlých zpráv začíná přesahovat výměnu textu a obrázků. Například služba Facebook Messenger má velké plány, jak se přeměnit na nákupní platformu. Vzhledem k tomu, kolik času lidé stráví zasíláním zpráv, lze očekávat, že se poskytovatelé těchto služeb budou snažit tento čas komerčně využít ve svůj prospěch.


Úvodní foto: WhatsApp.com


Komentáře