Windows 8.1 jsou nám k dispozici

Aktualizace známá taky pod přezdívkou Blue je už k mání. Tlačítko Start bylo konečně opět nalezeno.

Windows 8.1 jsou nám k dispozici


Společnost Microsoft oznámila celosvětovou dostupnost systému Windows 8.1. Nová verze přináší funkční vylepšení dosavadní „osmiček“. Stávající uživatelé Windows 8 si budou moci update stáhnout zdarma prostřednictvím Windows Store. Od 18. října budou Windows 8.1 také k dispozici na nových zařízeních jako předinstalovaný systém i a jako krabicový software v maloobchodním prodeji.

Windows 8.1 nabízí celou řadu funkčních vylepšení a možností přizpůsobit si zařízení podle potřeb každého uživatele. Mezi klíčové novinky patří:

  • Vyšší míra personalizace: Lépe přizpůsobitelná Úvodní obrazovka nabízí možnost upravit si velikost dlaždic, barvu a vzhled pozadí dle individuálních preferencí. Po přihlášení může nyní počítač startovat do prostředí, které nejlépe vyhovuje uživateli – buď na Úvodní obrazovku nebo do staré známé plochy Windows – obě vyrianty mohou být synchronizoványi s uživatelovým účtem Microsoft.

  • Návrat tlačítka Start: Windows 8.1 přináší zpět tlačítko Start jako centrální bod pro navigaci. Inovované zobrazení nainstalovaných aplikací umožňuje uživatelům vidět vše na jednom místě a rychle je spustit. Nová aplikace Nápověda+tipy pomůže uživateli rychle si osvojit ovládání systému.

  • Rozšířené vyhledávání: Nové vyhledávání Bing poskytuje inforace jak z vlastního zařízení, tak i z úložiště SkyDrive i z internetu. Výsledky hledání jsou zobrazeny v náhledu, který uzpůsoben i pro dotykové ovládání.

  • Internet Explorer 11: Windows 8.1 také přichází s novou verzí prohlížeče Internet Explorer 11, který je rychlejší, přizpůsobený pro ovládání dotykem a umožňující synchronizaci napříč zařízeními se systémem Windows 8.1.

  • 3D tisk: Windows 8.1 rovněž nabízí nativní podporu 3D tisku a formátu pro 3D tisk, takže umožňuje snadné připojení 3D tiskáren a tisk 3D objektů přímo z aplikací.

  • Podpora multitaskingu a produktivity: Systém umožňuje zobrazení až 4 aplikací vedle sebe a možnost flexibilně měnit jejich velikost. Aplikace mohou nově také spustit další aplikaci a automaticky ji zobrazit společně na jedné obrazovce. Uživatelé mohou také v případě použití více monitorů zobrazit prostředí Plochy nebo moderní aplikace na libovolném monitoru.

  • Integrace úložiště SkyDrive: Windows 8.1 umožňuje sdílet napříč zařízeními data uložená na online úložišti SkyDriv.

  • Přepracovaný Windows Store: Nová podoba umožňuje snadnou orientaci mezi aplikacemi a zrychluje cestu k nalezení té správné. S Windows 8.1 jsou navíc aplikace automaticky aktualizovány, tudíž uživatelé mají neustále nejnovější verze

Čtěte také:
→ Windows XP končí, čím je nahradit? Volba 2: nová Windows 8.1
→ Bezplatný přechod na Windows 8.1
→ Benefity Windows 8.1 Enterprise

G+


Úvodní foto: redakce
Komentáře