Xbox One bude podporovat Miracast a dostane i další užitečné funkce

Microsoft přidává nové funkce do herní konzole Xbox One - nově bude podporovat technologii Miracast, takže uživatelé ji budou moci použít k bezdrátovému přenosu obrazu ze svého mobilního telefonu nebo tabletu na velkou obrazovku.

Xbox One bude podporovat Miracast a dostane i další užitečné funkce


Funkce Miracast by se měla v herních konzolích Xbox One objevit v nejbližších dnech. Nejprve ovšem uživatelům zapojeným do programu Preview for Xbox, v rámci něhož mohou pozvaní uživatelé zkoušet nové funkce dříve než budou uvolněny všem ostatním. Microsoft plánuje, že na konzoli nabídne aplikaci „Bezdrátový displej“, pomocí níž budou moci uživatelé přenášet obraz z některých počítačů s operačním systémem Windows, zařízení Windows Phone a Android.

Podpora technologie Miracast je užitečná například pro rychlé prohlížení fotografií a videí z přenosného zařízení na velké obrazovce, ale i pro práci, například zobrazování prezentací, internetových stránek a jiných dokumentů. Microsoft však upozorňuje, že videa chráněná proti kopírování nebude možné při přehrávání na velkou obrazovku přenášet.

Mezi dalšími funkcemi, které se objeví v dubnové aktualizaci Preview for Xbox, budou hlasové zprávy, manuálně volitelné režimy napájení a možnost zapínat a vypínat Xbox One pomocí doprovodné aplikace SmartGlass. Stejná aktualizace rovněž přidává některé funkce do technického preview Windows 10, včetně nahrávání videa z her na PC, nové aplikace Avatar, podporu živých dlaždic a předinstalované ovladače pro dálkový ovladač Xbox One.

Po podpoře technologie Miracast volalo mnoho uživatelů herní konzole Xbox One – na webu společnosti Microsoft, kam mohou uživatelé psát své náměty a připomínky, o ni žádalo na 2000 lidí. Microsoft sice funkci přenosu obrazovky nabídl ve Windows 8.1 a zároveň uvedl na trh přijímač pro rozhraní HDMI (v ceně 60 dolarů), ale v konzoli Xbox One dosud technologie Miracast chyběla.

Komentáře