Za prolomení Windows 8.1 Microsoft nabízí až 2 miliony korun, IE 11 Preview již padnul

Microsoft vypsal v rámci programu na posílení bezpečnosti svých produktů odměnu za nalezení bezpečnostních nedostatků Windows 8.1 a IE 11 (Preview). První úspěšní “hackeři” se již objevili.

Za prolomení Windows 8.1 Microsoft nabízí až 2 miliony korun, IE 11 Preview již padnul


Microsoft vybídl IT experty s duchem hackera, aby za odměnu nalezli díry v zabezpečení jeho nových produktů. Kromě prolomení Windows 8.1 a návrhu záplat se soutěží také v nalezení nedostatků u preview verze Internet Exploreru 11.

A právě v posledně jmenované oblasti je již znám první oceněný. Je jím Ivan Fratric, původně výzkumný pracovník záhřebské univerzity, který nyní pracuje jako Internet Security Engineer ve společnosti Google. Microsoft již oficiálně prohlásil, že první výherce je již potvrzen a že oznámení jím nalezených nedostatků splňuje podmínky pro vyplacení odměny. Další soutěžní podání se zkoumají.

Odměny nejsou nijak malé, za prolomení bezpečnosti u Windows 8.1 nabízí Microsoft až 100 000 USD (2 miliony korun), u Internet Exploreru 11 Preview je to 11.000 USD (asi 220.000 korun).

Možnost získat odměnu za prolomení bezpečnostni IE 11 Preview koncí již 26. 7. 2013 - akce trvala jen měsíc. U Windows 8.1 nabídka odměny zatím nebyla časově omezena.

G+


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře