Zálohování: chystané optické disky budou mít kapacitu až 1TB

Sony a Panasonic pracují na nové technologii optických disků, které budou určeny pro zálohování a archivaci v podnikové sféře. Kapacita bude 300 GB až 1 TB.

Zálohování: chystané optické disky budou mít kapacitu až 1TB


Zatímco ukládání na páscích má životnost až 30 let (HP Ultrium), optické disky tuto hranici překonávají. Problém je ale kapacita. Společnosti Sony a Panasonic nyní společně pracují na novém modelu optického disku, určeného pro archivaci a zálohování v podnikové sféře. Disky, jejichž velikost by měla být stejná jako jsou dnešní blue-ray média, budou mít kapacitu nejméně 300 GB a předpokládá se, že postupně by mohly dosáhnout kapacity 500 GB až 1TB. Zápis na disky bude realizován třívrstvou technologií. Disky samotné nebudou vyžadovat žádné zvlášní podmínky pro skladování, jako je konstantní teplota nebo vlhkost.

Zařízení pro zápis a čtení nový generace optických disků by měla být kompatibilní se staršími typy optických médií.

Výrobci nepředpokládají využití nové generace disků ve spotřebitelské sféře.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Zálohování mimo firmu: hazard nebo nutnost?
Využívání cloudových služeb zpravidla doprovází obavy o bezpečnost, ale v oblasti zálohování může cloudové úložiště naopak zvýšit úroveň ochrany nepostradatelných dat.
→ Hybridní cloudové zálohování
Nová služba Fujitsu BaaS (Backup as a Service) pomáhá zákazníkům vypořádat se s komplexními požadavky na zálohování a obnovu dat.

G+


Úvodní foto: © senticus - Fotolia.com
Komentáře