Zaměstnanci čínské továrny na servery IBM stávkují

Většina ze 1200 pracovníků shenzenské továry IBM stávkuje a výroba se zastavila. Zaměstnancům se nechce pod křídla Lenova.

Zaměstnanci čínské továrny na servery IBM stávkují


Ne všechny nadchnul prodej divize IBM, která vyrábí servery typu x86, čínskému gigantu Lenovo. Protestují zaměstananci továrny v Shenzenu a na transparentech mají hesla, která uvádějí, že nechtějí být prodáni jako zboží nebo dokonce otroci.

V rámci kontraktu mezi IBM a Lenovem by čínská továrna měla přejít do vlastnictví Lenova. Zaměstnanci by měli mít možnost vybrat si mezi odstupným nebo předchodem k novému zaměstnavateli. Stávající podmínky se ale dosavadním pracovníkům továrny nelíbí, žádají větší kompenzace. Obávají se také zhoršení pracovních podmínek.

První kroky již nastaly, když během ledna zde byla zastavena výroba serverů vyšší třídy, jejichž další produkce u IBM zůstane. Omezení výroby by mohlo vést i k propuštění části zaměstnanců.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Lenovo kupuje od IBM serverovou divizi
Čínský hardwarový gigant Lenovo Group zaplatí zaplatí za low-endovou divizi IBM 2,3 miliardy USD. Jedná se dosud největší čínskou akvizici v sektoru IT.
→ Lenovo restrukturalizuje svůj byznys
Změny přicházejí v souvislosti s odkoupením divize serverů x86 od IBM.

G+


Úvodní foto: © vichie81 - Fotolia.com
Komentáře