Změny v globálním vedení společnosti VMware

Maurizio Carli se stal výkonným viceprezidentem pro globální prodeje, Ray O’Farrell a Sanjay Poonen rozšíří svou působnost na nové oblasti a Carl Eschenbach se stane strategickým poradcem představenstva a výkonného vedení společnosti VMware.

Změny v globálním vedení společnosti VMware


Společnost VMware oznámila jmenování Maurizia Carli do role výkonného viceprezidenta pro celosvětové prodeje. Carl Eschenbach, prezident a provozní ředitel VMware (COO), rezignoval na svou pozici a plánuje věnovat se jiným pracovním výzvám. Eschenbach bude i nadále formálně působit ve společnosti VMware jako strategický poradce Pata Gelsingera, představenstva VMware i celého výkonného týmu.

Stávající povinnosti Carla Eschenbacha budou rozděleny mezi ostatní členy vedení společnosti.

Maurizio Carli byl povýšen do role výkonného viceprezidenta pro globální prodeje s působností pro Ameriku, Asii, Pacifik, Japonsko, Evropu, Přední východ a Afriku. Zároveň bude mít na starosti před- i poprodejní procesy a globální prodejní kanály. Na své předchozí pozici zodpovídal Carli za region Ameriky a k jeho úkolům patřilo strategické plánování, obchodní provoz a správa klíčových oblastí včetně prodejů, kanálů, služeb a marketingu. Předtím, než dostal na starost Ameriku, vedl Carli úspěšně sedm let region EMEA. Než nastoupil do společnosti VMware, pracoval Carli pět let jako senior viceprezident a generální ředitel pro region EMEA ve společnosti Business Objects, devatenáct let strávil v IBM.

Peter McKay převezme řízení v regionu Ameriky. McKay v tomto regionu působil jako COO, později vedl americký Enterprise segment. Do VMware přišel spolu s akvizicí Desktone v roce 2013.

Ray O’Farrell byl povýšen do role výkonného viceprezidenta a ředitele pro technologie a vývoj. Zodpovědnost bude mít i za globální služby a zákaznickou podporu. O’Farrell má za sebou zajímavou kariéru coby inženýr a vývojář softwaru, včetně vedoucích pozic ve společnostech Mentor Graphics a Improv Systems. Ve společnosti VMware začal pracovat v roce 2003 a řadu let působil jako vedoucí inženýr s důrazem na cloudovou infrastrukturu a portfolio řešení pro softwarově definovaná datová centra.

Sanjay Poonen, výkonný viceprezident a generální ředitel divize výpočetních řešení pro koncové uživatele, bude nově zodpovídat i za globální marketing a komunikaci. Poonen nastoupil do VMware v roce 2013, předtím působil na vrcholných manažerských pozicích ve společnostech SAP, Symantec a Informatica, ve společnostech Apple a Microsoft pak působil na technicky orientovaných postech.


Úvodní foto: © carlosgardel - Fotolia.com
Komentáře