HP a Cisco společně zavádějí podnikové bezdrátové sítě

Již dříve společnost Cisco uvedla několik produktů pracujících na bázi Light Weight Access Point Protocol (LWAPP), což je moderní standard, který spojením inteligentních prvků pro řízení sítí WLAN umožňuje, že přístupový bod spolupracuje s jakýmkoliv dalším řadičem podporujícím tento standard.

HP a Cisco společně zavádějí podnikové bezdrátové sítě


***tisková zpráva společnosti HP
HP a Cisco Systems ohlásily společnou iniciativu, jejíž prioritou je pomoci podnikovým zákazníkům využít bohatých vlastností nových produktů a služeb založených na bezdrátové technologii Cisco Unified Wireless Network.

Nové produkty a služby zahrnují pokročilé řešení zabezpečení, přístupu návštěvníků do systému, IP telefonie či Location-Based Services (LBS - služby založené na lokalitě) a umožňují též aplikaci široké palety nových nástrojů a služeb, např. IT Asset Tracking (nástroje pro správu softwaru), Presence-Based Applications (nástroje pro zjištění stavu uživatelů), Dual-Mode Voice či nástrojů pro detekci a prevenci neoprávněných zásahů do systému.

HP poskytne své služby z oblasti systémové integrace pro nové produkty založené na technologii Cisco Unified Wireless Network, včetně Cisco Catalyst 3750G Integrated Wireless LAN Controller a Cisco Unified Wireless Network Software Release 4.0. Spolupráce mezi HP a Cisco Systems přispěje ke snížení provozních nákladů a minimalizuje pořizovací ceny v rámci celé WLAN (lokální bezdrátová síť).

„Tento počin je strategickým úsilím obou společností, jehož cílem je vybudovat bezdrátovou základnu s širokým spektrem nových možností využití,“ říká Brian Brouillette, vice president, Technology Services, HP Services. „Skrze naše úsilí mohou zákazníci rychle a také cenově výhodně těžit z řady nových, vysoce škálovatelných možností.“

Technologie Cisco Unified Wireless Network Solution umožňuje efektivně řešit záležitosti týkající se zabezpečení, rozmístění, správy a kontroly síťové architektury podniku. HP bude intenzivně stavět na nové bezdrátové platformě Cisco s cílem vytvořit komplexní vnitrofiremní řešení síťové architektury a nabízet jej v rámci svých poskytovaných služeb v oblastech návrhu, integrace, správy a zákaznické podpory.

„Naší strategií je dodávat řešení založená na technologii Cisco Unified Wireless Network, tedy hardware, software a služby a jejich integrací v podnikové infrastruktuře zvýšit výkon, zjednodušit návrh systému a snížit provozní nákladovost,“ říká Brett Galloway, vice president and general manager, Wireless Networking Business Unit, Cisco. „Je pro nás velmi povzbuzující pracovat se společností HP při navádění podnikatelů k přechodu na inteligentní řešení vnitrofiremní sítě, která umožňuje urychlovat běžící aplikace, obchodní procesy a rentabilitu.“

Již dříve v tomto roce společnost Cisco uvedla na trh několik nových produktů pracujících na bázi Light Weight Access Point Protocol (LWAPP), což je moderní standard, který spojením inteligentních prvků pro řízení sítí WLAN umožňuje, že přístupový bod spolupracuje s jakýmkoliv dalším řadičem podporujícím tento standard. Dochází tedy k odstranění bariér mezi přístupovými body a přepínači sítě WLAN, a tudíž i k výrazné úspoře času potřebného pro konfiguraci přístupového bodu. To umožňuje HP rychleji provést rozmístění, upgrade nebo zjednodušit řízení síťové architektury založené na Cisco WLAN. Zákazníci nyní mají možnost obrátit se na odborný personál HP a využít předností technologie LWAPP v rámci implementace nového řešení Cisco nebo při aktualizaci firmware již zakoupeného přístupového bodu Cisco 1200 IOS.

„HP a Cisco navrhnuly a implementovaly bezdrátovou síť do našich nových školních prostor a my si tuto přidanou flexibilitu a rozsáhlou řadu zlepšení, která snížila naše provozní náklady, skutečně vychutnáváme,“ říká Yvon Fontaine, president, Université de Moncton, New Brunswick, Canada. „Aplikace nových produktů a služeb, jež jsou výsledkem této nové bezdrátové technologie, nám přinesla značný prospěch. Provoz naší současné IP telefonie nás vyjde mnohem levněji než dříve, ale její možnosti, kterých hojně využívají zaměstnanci a studenti školy, jsou přitom razantně vyšší. Například členové našeho personálu již nemusejí čtyři hodiny cestovat na shromáždění v jiných školách, ani utrácet za drahá dálková konferenční volání. Nejvíce překvapující pro nás bylo, že všechno toto přišlo společně v pouhých čtyřech týdnech a bez sebemenšího kazu na servisu.“

Dnešní ohlášení je součástí strategie, v rámci které HP rozšiřuje svou nabídku síťových řešení o stále nové produkty z portfolia mnoha výrobců. Úsilí sdílené společnostmi HP a Cisco směřuje k vývoji inteligentní informační infrastruktury, která vytváří, ukládá a doručuje strategická data, hlas a obraz, kdykoliv a kdekoliv je to v podnikovém segmentu zapotřebí. Současně buduje globální strategické spojenectví mezi těmito společnostmi. K jiným řešením, na nichž HP a Cisco již delší dobu vzájemně spolupracují, patří zejména inteligentní návrhy a výstavby síťového prostředí podniku, IP telefonie, Integrated Service Management (ISM), HP OpenView Network Management, mobilní a bezdrátové technologie, virtuální datacentra a záznamová řešení pro sítě.

Komentáře