Největší telefonní operátor v USA vznikne spojením AT and T a SBC

Společnost SBC Communications má v úmyslu koupit firmu AT and T a hodlá za ni zaplatit 16 miliard dolarů. Vzniknout tak má největší telefonní operátor ve Spojených státech.

Největší telefonní operátor v USA vznikne spojením AT and T a SBC


Společnost SBC Communications má v úmyslu koupit firmu AT&T a hodlá za ni zaplatit 16 miliard dolarů. Vzniknout tak má největší telefonní operátor ve Spojených státech.
Podle dohody by měli akcionáři firmy AT&T získat za svou dosavadní jednu akcii 0,77942 akcie společnosti SBC. Navíc AT&T zaplatí svým podílníkům speciální dividendu ve výši 1,30 dolarů za akcii.
Spojení obou firem musí ještě schválit příslušné regulační orgány a také akcionáři firmy AT&T. Pokud vše proběhne podle plánu, nově zformovaná společnost by mohla svou činnost zahájit v první polovině příštího roku.
SBC v současnosti operuje v 13 státech USA a obsluhuje asi 53 milionů pevných telefonních linek. Vlastní také 60 % mobilního operátora Cingular Wireless, jenž se může pyšnit asi 46 miliony klientů. Kromě telefonní služeb SBC nabízí také mimo jiné širokopásmový přístup k internetu či placené televizní vysílání.
AT&T patří mezi největší dálkové operátory. Poslední dobou se však začal soustředit spíše na firemní klientelu, přesto jeho obrat v posledních čtvrtletích stále klesal.

Komentáře