Proč tisknout přímo na pracovišti?

Proč tisknout přímo na pracovišti?


Podle zjištění britské konzultační společnosti CEBR a OKI Printing Solutions se ve Velké Británii ročně utratí 5,3 miliardy liber (217,3 miliard Kč) za externě zadávaný tisk a 11,4 miliardy liber za tisk materiálů přímo v úřadech a firmách. Celkem se jedná o 16,7 miliardy liber, což je suma odpovídající čtvrtině hrubého domácího produktu ČR za rok 2005.

Uspořit by podle studie bylo možné především tiskem materiálů přímo na pracovišti a lepším využitím možností, které moderní kancelářské tiskárny nabízejí.

Douglas McWilliams, výkonný ředitel společnosti CEBR, uvádí: „Většina lidí se domnívá, že další růst produktivity souvisí hlavně s vysokými investicemi do nového vybavení. To je však jen jeden způsob, jak se v Británii zvyšuje produktivita a výkony na jednoho zaměstnance. Pokud se zaměříme na samotný provoz firem a úřadů, otevírá se nám široká škála dalších příležitostí ke zvýšení produktivity. ... I poměrně jednoduchým zlepšením postupů tisku – což není v současnosti managementem příliš sledovaná oblast – se dá dosáhnout nárůstu produktivity o celou miliardu liber ročně.

Zpráva Zadávaný tisk – plýtvání papírem (Outsourced Printing – A Waste of Paper) ukazuje, že největší příležitost k úsporám využitím vlastního tisku existuje ve školství, kde by se tímto způsobem mohlo ušetřit až 115 milionů liber ročně. Veřejná správa a armáda by mohly na 510 milionech liber, vydávaných ročně za tisk, ušetřit až 110 milionů liber. Další sektor s vysokým potenciálem k úsporám jsou bankovní a finanční instituce, kde by se dalo každý rok ušetřit více než 71 milionů liber.

Chris Gill, výkonný ředitel OKI Printing Solutions, uvádí: „Jednoduchý způsob, jak mohou firmy na tisku ušetřit, je zastavit zbytečné zadávání externího tisku – více než 20 % se nikdy nevyužije a putuje do odpadu. Snažíme se firmám vysvětlit, že si mohou snadno, rychle a efektivně vytvářet a tisknout vizitky, brožury, propagační plakáty a finanční výkazy a přitom mít náklady maximálně pod kontrolou.

Komentáře