eBay oznamuje jmenování nového generálního ředitele pražského Center of Excellence

Společnost eBay, největší on-line tržiště na světě, oznámila jmenování Philippa Bernarda novým generálním ředitelem, který povede Center of Excellence v Praze.

eBay oznamuje jmenování nového generálního ředitele pražského Center of Excellence


Společnost eBay, největší on-line tržiště na světě, oznámila jmenování Philippa Bernarda novým generálním ředitelem, který povede Center of Excellence v Praze.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat Philippa, aby vedl Center of Excellence společnosti eBay, jelikož jeho mezinárodní zkušenosti a přístup dokonale odpovídají potřebám celosvětové společnosti jako je eBay v dynamickém, mezinárodním městě, jakým je Praha, a navíc ztělesňuje hodnoty, které jsou základem firemní kultury eBay: důvěryhodnost, spolupráce, vedoucí schopnosti,“ říká Wendy Jonesová, viceprezidentka pro mezinárodní operace společnosti eBay. Center of Excellence bylo založeno letos počátkem března a bude poskytovat podporu pro analytické činnosti a oblast mezinárodního marketingu.

Philippe řídí centrum pro rozvoj společnosti Skype v Praze od března 2007 a i nadále zůstane jeho výkonným ředitelem; Skype a eBay sdílejí stejné kancelářské prostory. Jeho schopnost rozvíjet, řídit a rozšiřovat obchodní činnosti, které již prokázal, budou klíčové vzhledem k tomu, že eBay a Skype rozšiřují své aktivity v České republice. Philippe bude ve své nové funkci pro eBay odpovídat za řízení činností pražské pobočky, důsledné informování o komunikační politice Skype a eBay a povede strategii pronajímání.

Philippe Bernard, českofrancouzský občan nyní ve věku 33 let, vystudoval elektrické inženýrství a informatiku na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava v České republice. Po letech, která strávil na technické univerzitě v Ostravě, začal Philippe pracovat pro společnost Alten Technologies S.A. Později přešel do francouzské konzultační společnosti Infolink S.A.S., kde se stal vedoucím projektu. V roce 2005 začal pracovat jako ředitel pobočky Consulting Infolink CZ. Odpovídal za řízení české pobočky v Praze v oblasti vývoje aplikačních služeb IT, provozního řízení a budování teamu. V březnu 2007 přešel ke společnosti Skype a stal se manažerem pro vývoj software na pražské pobočce.

Posledních 6 let žil Philippe v Praze v České republice, nicméně mladší období prožil ve Francii, protože jeho otec je Francouz a matka je Češka. Má rád lyžování, alpskou turistiku, cestování a poznávání nových kultur. Je milovníkem dobrého jídla, vína a piva. Přestože většinu času Philippe strávil ve Francii, život v Praze si oblíbil – vyhovuje mu zdejší životní styl, podle jeho názoru jsou lidé v Praze srdeční, kultivovaní a inteligentní. Philippe má češtinu a francouzštinu jako své rodné jazyky, plynně mluví anglicky a má základní znalosti němčiny.

Komentáře