Generálním ředitelem ANECTu se stal Jaroslav Hloušek

Novým generálním ředitelem české společnosti ANECT se stal Jaroslav Hloušek. Na pozici nahradil Miroslava Řiháka, který společnost ANECT spoluzaložil a nadále v ní bude zastávat funkci předsedy představenstva.

Generálním ředitelem ANECTu se stal Jaroslav Hloušek


Úkolem nového generálního ředitele bude realizace nové rozvojové strategie společnosti, kterou firma představí na konci ledna.

„Jaroslav Hloušek přichází do naší společnosti v době, kdy má po více než patnácti letech stabilní postavení na trhu informačních a komunikačních technologií. Měnící se podmínky na trhu nás však nutí hledat stále nové strategické cesty, jak si toto postavení nejen udržet, ale nadále jej i rozvíjet,“ řekl dnes Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT. 

Jaroslav Hloušek přichází do ANECTu ze společnosti Plynostav Pardubice Holding, kde se od ledna 2008 na pozici generálního ředitele staral o restrukturalizaci firmy a obnovení vztahů s klíčovými tuzemskými a zahraničními partnery. Předtím působil dvanáct let ve společnosti BVV – Veletrhy Brno, z toho poslední tři roky na pozici náměstka generálního ředitele.

Hloušek je absolventem fakulty Mezinárodních ekonomických vztahů na Kyjevské státní univerzitě. V únoru 2007 byl zvolen místopředsedou představenstva Sdružení pro informační společnost (SPIS), v květnu téhož roku byl jmenován členem Rady vlády pro informační společnost.

Jaroslav Hloušek (36) je ženatý a má tři děti. Hovoří plynně rusky, dorozumí se také anglicky, německy, ukrajinsky a arabsky.

Komentáře