Jan Petr výkonným ředitelem 602

Manažer se zkušenostmi partnera Deloitte a ředitele Editelu bude řídit přechod k organizaci zaměřené převážně na realizaci projektů.

Jan Petr výkonným ředitelem 602


Jan Petr byl jmenován výkonným ředitelem skupiny technologických firem Software602. Jedná se o nově vytvořenou pozici související především s novým zaměřením společnosti Software602 na realizaci větších projektů nahrazování oběhu papírových dokumentů. „Máme za sebou dva roky rychlého růstu a všechny důvody předpokládat, že rychle porosteme i v dalším roce. Firma potřebuje být řízena jinak než dosud a pro mne osobně je to příležitost věnovat se strategickým projektům a novým nápadům. Řízení každodenních aktivit firmy mohu přenechat skutečnému profesionálovi.“ uvedl k tomu spoluzakladatel společnosti a předseda představenstva Richard Kaucký.

Mezi prvními úkoly Jana Petra je zavést důslednější projektové řízení, zefektivnit firemní procesy, sjednotit řízení v rámci skupiny (Software602 a její dceřiné firmy Software602 Slovensko, System602, americká pobočka Software602, Inc.) a vytvořit podmínky pro expanzi do dalších zemí.

Jan Petr působí v sektoru informačních technologií a poradenství již více než 20 let a do firmy Software602 se vrací po čtrnácti letech. Během oněch 14 let řídil firmu Editel zabývající se nasazováním řešení pro mezipodnikovou komunikace ve formátu EDI (původně dceřinou firmu Software602) a působil v konzultantské firmě Deloitte – jako senior manažer a později partner (2000-4). Ve společnosti Software602 byl v letech 1990-94 projektovým ředitelem.

Jan Petr (nar. 1963) vystudoval stavební fakultu ČVUT, mluví plynně anglicky a rusky. Je ženatý, má tři děti a rodině také věnuje všechen svůj volný čas. Jeho dlouholetým koníčkem, na nějž nemá v poslední době dost času, je výroba maket slavných bitev.

Komentáře