Personální změny v Microsoftu

Ředitelem pro obchodní strategii se stává Tomáš Přáda, ředitelem pro vnější vztahy Václav Mach a manažerem serverové divize Ján Beňo.

Personální změny v Microsoftu


S účinností od 1. září 2008 jmenuje Microsoft v České republice dva nové členy vrcholového vedení společnosti a nového manažera jedné z produktových divizí. Pozici ředitele pro obchodní strategii bude zastávat Tomáš Přáda, který byl dosud v Microsoftu zodpovědný především za řízení partnerské strategie. Ředitelem pro vnější vztahy se stává Václav Mach, který do Microsoftu přichází ze společnosti Vodafone s bohatými zkušenostmi v oblasti vnějších vztahů a spolupráce s obchodními a regulačními organizacemi. Serverovou divizi poté nově povede Ján Beňo, který byl v posledních dvou letech zodpovědný za rozvoj obchodních aktivit v regionu střední a východní Evropy ve společnosti Opteq Systems International.

„Tým české pobočky se neustále vyvíjí a roste. Snažíme se proto vytvářet prostředí, které vede zaměstnance k plnému využití jejich potenciálu a seberealizaci, a to nejen v rámci Microsoftu. Jsem si jistá, že všichni tři noví členové pomohou Microsoftu v České republice naplnit naši vizi rozvoje informační společnosti a prohloubit vztahy a spolupráci s našimi zákazníky a partnery,“ říká Jane Gilson, generální ředitelka společnosti Microsoft v České republice.

Tomáš Přáda – ředitel pro obchodní strategii

Tomáš Přáda bude ve své nové roli ředitele pro obchodní strategii úzce spolupracovat s generální ředitelkou Jane Gilson, a to především v oblasti rozvoje dlouhodobé obchodní strategie a vize české pobočky Microsoftu a řízení vybraných dlouhodobých projektů. Do jeho kompetence bude spadat také rozvoj partnerské strategie a nových obchodních příležitostí.

Tomáš Přáda pracuje v Microsoftu od roku 2004, a to na různých pozicích se zaměřením převážně na řízení partnerských aktivit a partnerské strategie. Ve své poslední pozici obchodního ředitele pro sektor malých a středních firem působil od listopadu 2007.

„Za dobu strávenou v Microsoftu jsem získal zkušenosti, které chci zúročit právě na pozici ředitele pro obchodní strategii. Motivací pro mne bude především možnost aktivně ovlivňovat dlouhodobé směřování firmy na českém trhu a přímá spolupráce s Jane Gilson. Zároveň je pro mne nová role příležitostí k osobnímu rozvoji a mnohem intenzivnějšímu proniknutí do oblastí, ve kterých jsem zatím neměl tolik příležitostí k realizaci. Právě na toto se moc těším,“ říká ke své nově vytvořené pozici Tomáš Přáda.

Před příchodem do Microsoftu působil Tomáš Přáda ve vedoucích pozicích v oblasti marketingu a obchodu ve společnostech Global Express, Oriflame a Siemens Telecommunications. Vystudoval strojní fakultu na ČVUT v Praze, obor marketing a management.

Tomáš se narodil v roce 1969, je ženatý a má 3 děti. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Mezi jeho koníčky patří turistika, cyklistika a lyžování. Aktivně se věnuje také fotbalu, tenisu a squashi.

Václav Mach – ředitel pro vnější vztahy

Václav Mach nastupuje do Microsoftu na pozici ředitele pro vnější vztahy, ve které se zaměří na podporu šíření moderních informačních technologií v České republice a rozvíjení vztahů především se státní správou a samosprávou. Václav Mach tak nahrazuje Stanislava Svobodu, který tuto roli zastával do podzimu 2007.

Václav Mach přichází ze společnosti Vodafone, kde působil od roku 1999 v celé řadě manažerských funkcí především v oblasti vnějších vztahů, regulace a také jako prokurista společnosti. Do Microsoftu si přináší také bohaté zkušenosti ze společností Český Mobil, Aliatel, SPT Telecom a Kabel Plus, kde pracoval především v oblasti marketingu, vnějších vztahů a regulace služeb.

Václav Mach vystudoval ČVUT v Praze a absolvoval řadu odborných školení, mimo jiné také manažerský kurz na CMC Čelákovice.

Václav Mach se narodil v roce 1967, je ženatý a má dvě děti. Volný čas tráví nejraději s rodinou a mezi jeho koníčky patří golf a tenis.

Ján Beňo – manažer serverové divize

Ján Beňo bude zastávat pozici manažera serverové divize, ve které bude zodpovědný za prodej, lokalizaci a marketing serverových technologií a řešení Microsoftu v České republice. Ján Beňo nahrazuje Dalibora Lukeše, který tuto divizi vedl do června 2008.

Ján Beňo působí v oblasti telekomunikací a IT na různých manažerských pozicích již od roku 1992. Do Microsoftu přichází ze společnosti Opteq Systems International, kde byl od ledna 2006 zodpovědný za rozvoj obchodních a marketingových aktivit v regionu střední a východní Evropy.

Předtím působil jako ředitel ve společnosti Crystalix a v řadě produktově a marketingově orientovaných manažerských pozic ve společnost Contactel, Teléfonica O2.

Ján Beňo se narodil v roce 1967 a vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se zaměřením na ekonomii, management a marketing. Volný čas tráví nejraději s manželkou a dvěma dětmi. Mezi jeho koníčky patří především literatura a ze sportů lyžování, squash, golf a jízda na horském kole.

Komentáře