Vyhlášen „Podnikatel roku“

Včera byly v pražském Paláci Žofín vyhlášeny výsledky soutěže „Podnikatel roku 2006“. Ceny předávali předseda vlády Mirek Topolánek a Dirk Kroonen, vedoucí partner společnosti Ernst and Young, která soutěž v České republice vyhlašuje od roku 2000.

Vyhlášen „Podnikatel roku“


Včera byly v pražském Paláci Žofín vyhlášeny výsledky soutěže „Podnikatel roku 2006“. Ceny předávali předseda vlády Mirek Topolánek a Dirk Kroonen, vedoucí partner společnosti Ernst & Young, která soutěž v České republice vyhlašuje od roku 2000.

Držitelem trofeje se stal Pavel Juříček, generální ředitel společnosti Brano Group, ocenění „Technologický podnikatel roku“ získal Jan Červinka, ředitel společnosti Adastra a trofej „Začínající podnikatel roku“ si odnesl Václav Muchna z Y-soft.

V letošním roce byl také udělen titul „Sociálně prospěšný podnikatel roku 2006“, kterým se stal Vojtěch Sedláček, ředitel Agentury ProVás.

Porota své rozhodnutí zdůvodnila následovně: „Soutěž není jen o číslech, která by se dala sečíst v excelovské tabulce, ale hlavně o zajímavých a úspěšných lidských příbězích, a ten Pavla Juříčka tato kritéria splňuje bezezbytku. Je příkladem amerického snu v českých podmínkách. Začínal od vyučeného frézaře a dnes zaměstnává 2400 lidí. Působí ve vysoce konkurenčním prostředí a přitom i v něm dosahuje nadprůměrný zisk. Je také aktivní v podnikatelské komunitě v regionu.“

Finalisty soutěže Podnikatel roku se kromě vítěze stali:

  • František Kulovaný st., Baest
  • Jaroslav Nožička, Kobit
  • Jindřich Procházka, Sapeli
  • Vlastimil Sedláček, Seko EDM
  • Roman Sviták, Grada Publishing

––––––––––––-
Ing. Pavel Juříček, který řídí společnost Brano Group, se původně vyučil v oboru frézař, posléze absolvoval fakultu strojní na Vysokém učení technickém v Brně a následně získal doktorát z ekonomických věd. Ty studoval částečně v Rotterdamu a ve Vídni a absolvoval v Ostravě. Když nastoupil na pozici ředitele Brano Group, která se zaměřuje především na výrobu automobilových komponent, zahrnuje 8 firem, 2400 zaměstnanců, byl obrat firmy 420 milionů Kč. Dnes se může pochlubit ročním obratem přes 4 miliardy korun.
Komentáře