CeBIT 2010: B vs C

Ani výrazný pokles počtu vystavovatelů a návštěvníků (4157 vystavujících firem představuje nejnižší číslo za posledních 20 let) neubral největšímu IT veletrhu příliš na lesku.

CeBIT 2010: B vs C


 

Pravda, několik prázdných hal, a menší davy proudící uličkami mezi expozicemi nelze přehlédnout, stánky tradičních velkých vystavatelů jako je IBM, SAP či Rittal ale působí letos neméně impozantním dojmem. Veletrh zahájila, podobně jako v minulém roce, německá kancléřka Angela Merkelová, tentokrát společně se španělským premiérem J. L. Zapeterem.

 

Překvapivě živá je "consumer" část výstavy, tedy haly věnované výrobcům spotřebního IT, příslušenství a distribučním kanálům - oživení v této oblasti potvrdilo i několik českých zástupců s nimiž jsme se mohli setkat. Oblast spotřebního IT si podle nich "sáhla na dno" v polovině minulého roku. Přesto i zde některé značky a výrobci v letošním roce chybí, případně omezili svou přítomnost výhradně na zastoupení v distribuční části veletrhu.

 

Opatrnější optimismus je slyšet mezi zástupci významných dodavatelů v B2B sféře - ať již jde o oblast infrastruktury či podnikových aplikací. Většina zákazníků se v posledním roce soustředila zejména na úsporná opatření a investice do řešení přinášejících rychlý efekt (typicky CRM, BI, v případě infrastruktury pak virtualizace). V současné době zákazníci sice "oživují" některé zmrazené projekty, nastartování nových investic ale přijde se zpoždením, daným časem potřebným pro přípravné a plánovací fáze. Ostatně Gartner a IDC typicky uvádějí, že IT rozpočty pro letošní rok se budou pohybovat na úrovni těch z let 2005 či 2006.

 

V dalších příspěvcích vám přineseme informace o novinkách oznámených společností Intel, aktuální zprávě EITO či řešení pro zvýšení efektivity elektrických sítí od Software AG (IDS Scheer).

Komentáře