Logistika dílů ve společnosti HAUK již nebude černou dírou

Společnost HAUK bude řídit logistické procesy pomocí řešení DCIx WMS od firmy Aimtec.

Logistika dílů ve společnosti HAUK již nebude černou dírou


Ryze česká společnost HAUK s.r.o., zabývající se výrobou svařovaných a lisovaných dílů pro automobilový průmysl, bude řídit sklad materiálu, hotových výrobků a vratné obaly pomocí řešení DCIx WMS od společnosti Aimtec. Mezi hlavní přínosy projektu patří absolutní přehled o pohybu a stavu zásob, a s tím spojený pokles stavu zásob, úspora administrativní práce a snížení nákladů, které souvisejí s přeplánováním výroby z důvodů nedostatku materiálu. Návratnost celé investice je 9 měsíců.

Rychlý růst

„Společnost HAUK za posledních několik let téměř opakovaně zdvojnásobila svůj obrat. Zároveň jsme vyhráli projekty na dodávky dílů pro nové modely Škoda Fabia, Superb a rovněž pro vozy SEAT a AUDI. Rychlý růst způsobil, že jsme potřebovali pružný WMS systém, který by vyhověl našim náročným požadavkům,“ vysvětluje k projektu zástupce ředitele společnosti Petr Hauk.

Společnost HAUK hledala takové řešení, které by zjednodušilo operativu, poskytlo přesné informace pro nákupní procesy, umožnilo dodržování FIFO a FEFO pravidel a pokrylo dennodenní logistické procesy, jako je příjem a výdej materiálu do výroby, příjem a výdej polotovarů, řízení expedice, párování etiket nebo průběžné inventury. Zástupci společnosti HAUK si vybrali jako dodavatele firmu Aimtec s řešením DCIx WMS. Logistické řešení DCIx WMS bude řídit procesy ve skladu materiálu, skladu hotových výrobků a při zpracování vratných obalů. Systém pro řízení skladů bude integrován na současný podnikový systém Helios Orange.

Přínosy a termíny nasazení DCIx WMS

Mezi hlavní přínosy implementovaného systému DCIx WMS patří snížení stavu zásob až o 30 %, což příznivě ovlivní i zvýšení využitelnosti skladovacích kapacit. Dalším přínosem je až 90% snížení pracnosti a časové náročnosti evidence veškerých příchozích i odchozích dílů. Také díky DCIx WMS bude ve firmě HAUK snadněji dodržováno vyskladňování podle pravidel FIFO/FEFO. Společnost zvládne při stávajícím počtu zaměstnanců více zakázek a stane se tak pro své zákazníky spolehlivějším dodavatelem.

Projekt implementace DCIx WMS odstartoval na konci března 2015 a spuštění ostrého provozu je plánováno na začátek července téhož roku. Doba náběhu nového systému je přizpůsobena začátku celozávodní dovolené v automobilce ŠKODA AUTO. Finanční investice do nově implementovaného systému se vrátí v časovém horizontu 9 měsíců. V budoucnu uvažuje společnost HAUK o nasazení systému MES a systému pro plánování výroby.

Společnost HAUK je výrobcem dílů pro automobilový průmysl. V současné době se firma zabývá především výrobou svařovaných, lisovaných a interiérových dílů převážně pro mladoboleslavskou automobilku Šoda Auto. Díly do automobilky dodává již od roku 1998. V menší míře vyrábí lisované díly i pro další automobilové firmy. Velmi dynamicky se rozvíjí středisko vyrábějící interiérové díly, jako jsou například zvýšené podlahy nebo koberce. Obrat společnosti činí 1,3 mld. Kč.


Úvodní foto: Aimtec
Komentáře