Microsoft Dynamics AX s řešením pro řízení skladu a distribuce již i v ČR

Nové řešení pro řízení skladů (WMS – Warehouse Management System) v rámci systémů Microsoft Dynamics AX má za sebou slavnostní premiéru v České republice. Při příležitosti logistické konference Mobilizujeme řízené sklady, která se uskutečnila 28. 5. 2014 v Humpolci, ji společně představily společnosti Microsoft Česká republika, CCV Informační systémy a Blue Dynamic.

Microsoft Dynamics AX s řešením pro řízení skladu a distribuce již i v ČR


Microsoft Dynamics AX, podnikové řešení pro velké nebo globálně působící společnosti, doposud nabízel pět základních oborových řešení zaměřených díky nejrůznějším specializovaným funkcím na odvětví státní správy, finančních služeb, výroby, služeb a maloobchodu. Od verze 2012 R3 je však nově integrovanou součástí jádra Microsoft Dynamics AX rovněž plnohodnotná podpora řízení skladu a distribuce. „Vzhledem ke skutečnosti, že se na problematiku řízení skladů dlouhodobě zaměřujeme a také specializujeme v rámci partnerské sítě Microsoftu, vnímáme novou verzi Microsoft Dynamics AX jako velkou příležitost k posilování výkonnosti logistických procesů firem,“ říká Marek Procházka, ředitel divize CCV Business Solutions. Významnou pozici CCV Informační systémy v rámci partnerského řetězce Microsoftu pro oblast logistiky na českém trhu potvrdila i účast jejích zástupců na světové premiéře Microsoft Dynamics AX 2012 R3, která proběhla v dubnu v dánské Kodani.

Řízení skladu

Z hlediska skladu podporuje nová verze řízení rozsáhlých a dynamických skladových procesů se zaměřením na zvýšení efektivity společností s náročnými potřebami z hlediska distribuce. Z mnoha novinek, které modul WMS nabízí, lze vyzdvihnout například on-line přístup k datům pro pracovníky skladu, a to díky použití mobilních terminálů pro sběr dat. Jedná se o snímače čárových kódů, přičemž jedinou nutnou aplikací na terminálu je webový prohlížeč. Další důležitou funkcí je i možnost automaticky vytvářet konfigurovatelné work-flow pro optimalizaci nejen příjmu a zaskladnění, ale samozřejmě také vychystávání, balení a nakládku zboží pro dodávku zákazníkům. Nespornou výhodou nové verze Microsoft Dynamics AX je rovněž schopnost označovat kartony a palety pomocí unikátních registračních čísel – logistických etiket. Při příjmu či zaskladnění zboží tak lze paletě či kartonu jednoduše přiřadit registrační značku. V ní obsažené informace lze následně využít pro snadnější vyskladnění nebo doplnění zboží.

Řízení distribuce

Z pohledu dopravy se u verze 2012 R3 jedná o „bezešvé“ propojení skladových operací a plánování dopravy (TMS – Transportation Management System) pro zajištění maximálně efektivní dodávky na správné místo za správnou cenu - to vše při zachování naprosté transparentnosti po dobu celého procesu dopravy včetně zachycení všech logistických nákladů.

V souladu s trendy

Ani oblast velkých podnikových, standardně on-premise řešení se v současné době nemůže vyhnout aktuálním trendům, které se na trhu informačních technologií stále více prosazují. I nová verze Microsoft Dynamics AX se proto posunula směrem k budoucnosti při implementaci podnikových informačních systémů, která spočívá ve využití cloudu, on-line nadstaveb systému a mobilních zařízení.

Více informací o WMS řešení řízení skladů pro Microsoft Dynamics AX naleznete na webu CCV

G+


Úvodní foto: CCV Informační systémy
Komentáře