Spolek SKLAD úspěšně zrealizoval projekt Pick by Light pro vychystávání dveřních dílů v IAC Lozorno

Významný výrobce komponent do automobilového průmyslu, společnost IAC Group v Lozornu, se rozhodla využít technologii Pick by Light při vychystávání dveřních dílů pro osobní automobily Audi v automobilce Volkswagen. Na projektu se podíleli zástupci z logistického spolku SKLAD, předně pak společnosti LogTech a STOW. Integraci na stávající logistický systém DCIxWMS měla za úkol společnost Aimtec.

Spolek SKLAD úspěšně zrealizoval projekt Pick by Light pro vychystávání dveřních dílů v IAC Lozorno


Vychystávání pomocí Pick by Light

Společnost IAC Group ve slovenském Lozornu získala v polovině roku 2014 novou zakázku na dodávky dílů pro dveře do vozů Audi, které se vyrábí ve VW v Bratislavě. Pro vychystávání dílů zvolila systém Pick by Light. Světelnou signalizaci dodala společnost LogTech a regály firma Stow ČR. Integraci na stávající skladový systém DCIxWMS, sekvenční systém ILVS a podnikový informační systém Infor LX zajistila společnost Aimtec.

Regálový sklad se světelnou navigací slouží pro cca 200 dílů. Je rozdělen na pravou stranu pro pravé dveře a stranu levou pro levé dveře. Vychystávání probíhá na základě sekvenčních zpráv M1. Obsluha dostává vytištěný pick list a je naváděna pomocí rozsvícených světel, jakou položku a v jakém počtu má vychystat. Kromě procesu vyskladnění podporuje také Warehouse Management System DCIx proces doplnění a uložení do supermarketu řízeného světelnou signalizací, storno vyskladnění nebo vrácení vydaného materiálu do skladu.

Rychlost, nižší chybovost, vizualizace

Projekt byl zahájen na podzim 2014. Přechod do produktivního provozu proběhl v únoru 2015. Hlavním přínosem je zrychlení procesu vychystávání a nižší chybovost na základě vizualizace a rychlé zaškolení obsluhy. Jelikož se jedná o sekvenční systém, který musí běžet neustále a nesmí zastavit návazné procesy, je zajištěna plná podpora v režimu 24/7. V případě neočekávaného výpadku slouží jako záloha pro vychystávání mobilní scannery.

Nadnárodní společnost International Automotive Components Group (IAC) se specializuje na výrobu interiérových a exteriérových systémů. Tržby skupiny IAC v roce 2013 činily 5,2 miliardy USD. Společnost provozuje 76 výrobních závodů ve 20 zemích. IAC se sídlem v Lucembursku zaměstnává celosvětově asi 24 tisíc lidí. V Evropě pak výrobce provozuje závody v České republice (Přeštice, Hodonín, Zákupy), na Slovensku (Lozorno), v Polsku, Německu, Rumunsku, ve Švédsku a v dalších zemích. Pro více informací navštivte www.iacgroup.com.

Nezávislá iniciativa předních dodavatelů působících v oblasti logistiky a výroby SKLAD - Spolek Kompetentních Logistiků a Dodavatelů byla založena v roce 2014. Svým klientům je spolek schopen zajistit dodavatele a poskytnout poradenství v oblasti nemovitostí, regálových systémů, dopravníků pro sklady a výrobu, manipulační techniky, automatizace skladu, informačních systémů, zařízení pro identifikaci a sběr dat, financování nebo outsourcingu zaměstnanců. Členy spolku jsou: 108 Agency, Aimtec, Blumenbecker Prag, JK Logistika, LogTech, Still, Stow a Zebra.


Úvodní foto: industrieblick - Fotolia.com
Komentáře