Brian Krzanich se ujme vedení Intelu

Představenstvo společnosti Intel zvolilo novým, v pořadí již šestým šéfem firmy Briana Krzanicha, který ve firmě pracoval více než 30 let, naposledy jako COO.

Brian Krzanich se ujme vedení Intelu


Brian Krzanich (52) nastoupil k Intelu již v roce 1982. Během své kariéry zastával ve firmě řadu technických a manažerských postů, naposledy jako COO (Chief Operating Officer).

Brian Krzanich, CEO, Intel

V této pozici řídil skupiny Technology and Manufacturing Group, Intel Custom Foundry, NAND Solutions group. Odpovědný byl i za odělení IT, lidských zrojů i za strategii Intelu v Číně a celkem mu podléhalo 50 000 zaměstnanců Intelu.

„[Brian] má tu správnou kombinaci znalostí a hloubku zkušeností pro to, aby provedl společnosti obdobím, kdy se rychle mění technologie i naše průmyslové odvětví,“ řekl Andy Briant, předseda představenstva Intelu.

Jako CEO se Krzanich chopí svého úřadu 16. května 2013 na nejbližší valné hromadě akcionářů Intelu a na nejvyšším postu firmy tak nahradí Paula Otelliniho. Současně byla do funkce prezidentky Intelu zvolena Renée James (48), která se nové funkce ujme polečně s Krzanichem.

G+


Úvodní foto: © vichie81 - Fotolia.com
Komentáře