Artex zálohuje data svých zákazníků v cloudu

Společnosti HHW pomohla služba zefektivnit proces zálohování u pracovníků v terénu a výrazně zvýšit zabezpečení kritických podnikových dat.

Artex zálohuje data svých zákazníků v cloudu


Společnost GFI Software dnes oznámila, že Artex informační systémy, partner společnosti GFI Česká republika a Slovensko, úspěšně využívá nedávno ohlášené služby GFI Managed Online Backup k efektivnímu a spolehlivému zálohování dat svých zákazníků.  Řešení GFI MAX Managed Online Backup představuje službu postavenou na cloudové platformě GFI MAX RemoteManagement, která umožňuje poskytovatelům řízených služeb (MSP) nabízet služby s vysokou přidanou hodnotou a zvyšovat své příjmy.

Využívání řešení GFI  Managed Online Backup nabízí významné výhody. Zákazník nemusí vynakládat velké finanční prostředky na zakoupení drahého sofistikovaného softwaru. Zejména při záloze menšího objemu dat nabízí onlinové zálohování zajímavý poměr cena výkon - cena se pohybuje v řádech desetikorun měsíčně za uložený gigabyte dat. Instalace na každém počítači zabere čas v řádech minut.

Jedním ze zákazníků společnosti Artex je distribuční společnost HHW-Hommel Hercules Werkzeughande, jež je dlouholetým distributorem kvalitních obráběcích nástrojů,  měřidel, měřících přístrojů, ručního nářadí, upínacího nářadí, brusiva, vybavení dílen a hal, ochranných  prostředků a dalšího sortimentu s určením pro průmyslové použití ve vícesměnných provozech. HHW řídí síť obchodníků na celém českém a slovenském trhu z pražské pobočky. Tyto skutečnosti komplikují centrální správu výpočetní techniky a zálohování dat z notebooků jednotlivých obchodníků.  Před nasazením on-line zálohování od GFI Software společnost Artex zálohovala data zákazníka manuálně v nepravidelných intervalech, takže bylo velice složité zajistit aktuálnost všech záloh.

Po zavedení služby GFI Managed Online Backup došlo k výraznému zvýšení komfortu, bezpečnosti a spolehlivosti dat, jež jsou nyní zálohována do bezpečného cloudu a tím je zajištěno, že kdykoliv se obchodníkovi porouchá či ztratí notebook, jeho data jsou bezpečně uložena. Záloha se přenáší, jakmile je počítač připojen do internetu tak, že se posílají pouze rozdíly od poslední zálohy, proto je zálohování velice rychlé a téměř nevytěžuje počítač.

„Největším přínosem služeb poskytovaných společností Artex je 100% jistota, že nepřijdeme o data,” řekl Ivan Rejda jednatel společnosti HHW-Hommel Hercules Werkzeughande. „Kromě toho naši obchodníci a další pracovníci v terénu oceňují komfort automatického zálohování, ať již se připojí k internetu kdekoliv, aniž by je jakýmkoliv způsobem omezovalo v jejich každodenní práci.“

„Ve společnosti HHW již využíváme GFI MAX Remote Management, který nám usnadňuje vzdálenou správu a kontrolu obchodníků v terénu, takže nebyl vůbec problém přidat novou službu online zálohování,” řekl Lukáš Příklenk, manažer servisu výpočetní techniky ve společnosti Artex informační systémy „Náklady na řešení se stanovují dle objemu uložených dat, což nám umožňuje vyhovět možnostem rozpočtu jakékoliv společnosti či organizace bez ohledu na její velikost a přitom poskytovat profitabilní služby.“


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com


Komentáře