IBM dosáhlo nejvyššího tempa růstu ze tří největších dodavatelů SW pro zálohu a správu úložišť

Tradiční ryze hardwarová pojetí výrobců proprietárních technologií narážejí na odpor, protože společnosti musí reagovat na nové zákonné předpisy a potřebují shromažďovat a integrovat všechny informace v reálném čase.

IBM dosáhlo nejvyššího tempa růstu ze tří největších dodavatelů SW pro zálohu a správu úložišť


***tisková zpráva společnosti IBM
Společnost IBM oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 dosáhla nejrychlejšího růstu prodeje úložného softwaru ze třech největších dodavatelů těchto produktů. Vyplývá to z údajů zveřejněných společností IDC. Společnost IBM s 33procentním tempem růstu předstihla EMC i Symantec a jako jediné ze tří největších dodavatelů se jí podařilo zvýšit podíl na celkových tržbách v tomto segmentu. Výsledkem je téměř dvouprocentní meziroční nárůst jejího podílu na trhu, uvádí IDC.

IBM podle zprávy dosáhlo nejvyššího tempa růstu a nejvyššího nárůstu podílu na trhu zálohovacího a archivačního softwaru ze všech dodavatelů sledovaných agenturou IDC.

IDC dále uvádí, že ve srovnání trojice největších dodavatelů dosáhlo IBM nejvyššího tempa růstu i ve funkčních segmentech replikace úložišť a správy přidělování zdrojů úložišť.

IBM SW pro zálohu a správu úložišť lze používat pro správu úložných systémů různých dodavatelů jako EMC, Hitachi, Sun, Dell a HP.

Kromě růstu tržeb ze SW pro zálohu a správu úložišť IBM nedávno oznámilo, že podle IDC v oblasti externích diskových úložných systémů předstihlo další dva největší dodavatele EMC a HP se 47procentním růstem celosvětových tržeb za čtvrté čtvrtletí 2005.

Snaha podniků efektivněji přistupovat k informacím, spravovat je, poskytovat a uchovávat podle potřeby vyvolává rychlé změny na trhu informačních technologií. Tradiční ryze hardwarová pojetí výrobců proprietárních technologií narážejí na odpor, protože společnosti musí reagovat na nové zákonné předpisy a potřebují shromažďovat a integrovat všechny informace v reálném čase. Pojetí IBM kombinuje odborné poradenské služby s vyspělými úložnými a virtualizačními systémy, které jsou postaveny na otevřených standardech, a spolu s dalším softwarem a hardwarem vytvářejí flexibilní informační infrastruktury.

Komentáře