Ajťáka snadno, rychle a levně!

Doba, kdy se zaměstnanci a dobří pracovníci hledali téměř s lupou při vynaložení značných financí, pomalu ustupuje. Nezaměstnanost v březnu dosáhla rekordních 7,7 procenta, a firmy nyní, v době globální krize řeší, jak co nejefektivněji a nejlevněji najít odborníka, který je nebude stát horentní sumu.

Ajťáka snadno, rychle a levně!


Oblast IT byla dlouhodobě oblastí, kde se firmy potýkaly při náboru lidí na speciální projekty s nedostatkem kvalitních lidí. Firmy navíc narážely na fakt, že pracovníka častokrát potřebovaly jen na krátkodobé projekty, a nevyplácelo se jim nabírat lidi na full time. Zaměstnavatelé se proto uchylovaly k drahému přetahování lidí, headhuntingu či nacházení expertů přes personální agentury, což nebyla neideálnější cesta, jak ušetřit a přitom najít správného člověka na správný čas.

Kultovně s itkultem

Řešením nejen pro specializované firmy, ale i pro jakékoliv společnosti hledající experty z oblasti IT, je přitom jednoduché. Od konce loňského roku mohou firmy využívat služeb speciálního portálu itkult.com, který vsadil na myšlenku spojit IT profesionály hledající zajímavý job na dobu určitou se zaměstnavateli, kteří hledají pracovníky na časově omezené, zajímavé projekty. "Běžným problémem, kterému firmy z oblasti IT čelí, je nedostatek či naopak nadbytek pracovních sil v konkrétním čase. My nabízíme řešení v podobě zavedení systému spolupráce na základě kontraktů. To umožňuje zveřejňovat a propojovat nabídky a poptávky práce, ale zejména zprostředkovávat inzerci pro dočasný pronájem IT profesionálů, tzv. bodyshop," říká Tomáš Gil  ze společnosti INSCAPE, provozovatele portálu.

Rychle a levně

Jak služba funguje? Pokud hledám práci na určité časové období, jednoduše si zde zadám nabídku, kde uvedu svoji specializaci, časovou kapacitu i finanční ohodnocení (většinou denní sazbu) a místo výkonu zakázky. Naopak společnost si zde může zadat poptávku po odborníkovi, kterého dočasně potřebuje. Nemusí zaměstnátvat zaměstnance, který je nákladově drahý, ale spolupracuje s odborníkem, který si svou práci vyfakturuje. Navíc nemusí řešit, co „s ním", když je projekt dokončen. Na své si přijdou i společnosti, které naopak mají nadbytek vlastních zdrojů-na itkult.com je mohou nabídnout trhu.

Přidaná hodnota   

Interaktivním prvkem systému je také prvek aukce. Zaujala vás nabídka specialisty, ale zdá se vám suma, kterou si stanovil, příliš vysoká? Odpovězte protinávrhem. Na každý inzerát lze reagovat s návrhem jiné částky, kterou jste ochotni za služby dát - každý uživatel tedy vidí u inzerátu jak její výchozí hodnoty, tak i předchozí reakce účastníků aukce. Itkult navíc garantuje, pokud si přejete, vaši anonymitu, své nabídky i poptávky můžete zveřejňovat se skrytou identitou.

Víc než jen obyčejný portál

Kromě faktu, že itkult je místem pro kontraktory a kontrakty s ucelenou nabídkou příležitostí jak pro firmy, tak experty z oblasti technologií, vize vedení ještě komplexnější. Společnost organizuje mimo jiné i snídaně itkultu, kterých se můžete bezplatně zúčastnit, ať jste firma nebo odborník v IT hledající uplatnění na trhu. Zajímá vás situace na trhu zdrojů IT? Nevíte, jaká je adekvátní cena za ajťáka? Pak se můžete každý měsíc zúčastnit meetingu, kde vkde se nad různými tématy volně diskutuje.  Pro obchodníky portál nabízí i možnost využití bannerové i textové reklamy produktů a služeb se zaměřením na specifickou komunitu IT profesionálů. Nezapomíná ani na rozhovory se zajímavými osobnostmi z IT oblasti, sleduje novinky na trhu a umí si udělat legraci ze samotného IT prostředí pomocí lehce ironického komicsu. Důležitým médiem pro itkult.com je i linkedin.com, kde se odehrává komunitní část itkultu.

Společnosti budou do budoucna využívat služeb kontraktorů stále více a dnes má velkou konkurenční výhodu společnost, která s kontraktory již pracovat umí a je na ně procesně připravena.

www.itkult.com je inzertní médium zaměřené na nabídky a poptávky po IT profesionálech. Jako první přinášíme podporu spolupráce na bázi kontraktů - ideální možnost pro OSVČ. Více na www.itkult.com!

Komentáře