LinkedIn: V obraně open networkingu

Málokdo z nás by se během ekonomické recese chtěl ocitnout v kůži Todda Herschberga. Ten nedávno dokončil práci na jednom projektu, a ačkoli podle spolupracovníků odvedl dobrou práci, vypršela mu smlouva a on musel jít. Nyní je nezaměstnaný…

LinkedIn: V obraně open networkingu


Jedna věc ovšem Herschbergovi hraje do karet. Je totiž LION (LinkedIn Open Networker). S více než 16 000 kontakty mu podle TopLinked.com náleží 45. příčka mezi uživateli s nejvíce kontakty na LinkedIn. I z toho důvodu již nyní zvažuje několik zajímavých nabídek zaměstnání.

„Telefon mi neustále vyzvání. Nikdy nevíte, odkud se vynoří nová příležitost. Během těch let mne na LinkedIn kontaktovala spousta lidí, na něž bych normálně v životě nenarazil. Ne, neznám všechny své kontakty. Během svých profesních životů ovšem také narážíme na tisíce lidí," říká Herschberger.

Herschberg se drží dvou základních pravidel open networkingu: až na výjimky (většinou jde o spam) přijímá všechny nabídky k seznámení, a pomocí svých kontaktů pomáhá ve spojení dalším lidem. Uznává přitom, že je vždy lepší vzájemně představovat lidi, které zná. He also notes you must watch out for bad actors.

„Někteří LION jsou jen sběrateli jmen, nebo se snaží lidem vecpat určitý výrobek. Pro mnohé z nás je však nejdůležitější pomáhat ostatním," upřesňuje Herschberg. Steven Bura nespojuje lidi jen v rámci jedné vertikály. Nezajímá ho, zda máte 25 či 2 500 kontaktů. Na jeho stránce LinkedIn naleznete profesionály ze všech oborů - hotelové manažery, konzultanty, účetní, CEO, bankéře, auditory i IT správce - z nichž jsou mu mnozí neskonale vděční.

Edwin Thomas je z Indianapolis a pracuje v oblasti zdravotní péče. Podle něj je Steven Burda jedinečný: „Požádal jsem Stevena o kontakt na jednoho velmi vysoce postaveného výkonného pracovníka ze společnosti figurující v oblasti zdravotní péče. Za několik minut mi Steven odpověděl, že mi pomůže. Hned ráno jsem od něj obdržel další zprávu, vše je prý v pořádku...A taky, že bylo. Steven je skvělý."

Navzdory rozdílům v přístupu open networkerů a LinkedIn Burda doufá, že si vyjdou vstříc. O budoucnosti LinkedIn tento LION hovoří s velkým nadšením. „Lidi se občas domnívají, že být open networkerem je to samé, jako být spammerem. Já si to v žádném případě nemyslím. Ctím své kontakty a lidí si vážím. Samozřejmě, že občas narazíte na lumpy, většinou si však lidé jen touží navzájem pomoct. Díky tomu, co dělám, se cítím naprosto úžasně," dodává Burda

 

Komentáře