Řešení od Minervy zastřeší leteckou výrobu, slévárnu i strojírnu

Výrobní společnost První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS Velká Bíteš) si zvolila pro své řízení ve třech výrobních divizích ERP systém QAD Enterprise Applications.

Řešení od Minervy zastřeší leteckou výrobu, slévárnu i strojírnu


PBS Velká Bíteš se orientuje především na leteckou techniku, přesné odlitky, ekologická a energetická zařízení, formy pro přesné lití a lisování plastů, přípravky a speciální nářadí, galvanické povrchové úpravy a přesné obrábění. Firma stála před rozhodnutím zavedení nového informačního systému delší dobu, především proto, že rozvoj stávajícího systému BPCS nebyl možný z důvodu ukončení podpory systému v České republice.

Výběrové řízení trvalo bezmála rok a na straně zákazníka systémy hodnotil třicetičlenný tým sestavený ze zástupců všech divizí PBS Velká Bíteš. Tým pečlivě hodnotil plnění kritérií, které si stanovil, s hlavními preferencemi hluboké funkcionality ve výrobě a plánování. Společnost totiž vyrábí maloseriově i na zakázku a důraz na oblast výroby a její plánování je klíčový. Vítězné řešení je postavené na ERP systému QAD Enterprise Applications a dodavatelem se stala společnost Minerva ČR. Smlouva byla podepsána na konci minulého roku.

Začátkem ledna 2009 Minerva ČR odstartovala projekt implementace QAD EA v PBS Velká Bíteš. Systém bude řídit všechny hlavní oblasti společnosti (finance, distribuce a výroba). Ve výrobě bude strojírna využívat například nahlašování práce pomocí čárových kódů, což značně urychlí proces.

 

Komentáře