Co je součástí nejnovější aktualizace Chromu? Zmizely třeba EV (2)

Kromě odstranění certifikátu Extended Validation (EV) z adresního řádku nabízí Chrome 77 vylepšení nástroje pro sdílení karet a přidává novou metriku výkonu do panelů nástrojů pro designéry stránek.

Co je součástí nejnovější aktualizace Chromu? Zmizely třeba EV (2)


Předchozí díl

Myšlenkou, která stojí za EV, bylo dát uživatelům internetu jistotu, že se nacházejí v jejich zamýšleném cíli, tedy že například web computerworld.com vlastní jeho zákonný vlastník, IDG, a nejde tedy o „rybářskou“ (phishingovou) URL provozovanou společností Crooks, Grifters & Scammers LLC, přetékající útočným kódem. Prohlížeče odměnily stránky zabezpečené EV vizuálními vodítky, zejména ověřenou právní identitou v adresním řádku a zelenou barvou.

Google však užitečnost EV zpochybnil. V dokumentu, kterým oznámil zánik oznámení EV v prohlížeči, Google uvedl: „Zdá se, že uživatelé se při pozměnění nebo odebrání uživatelského rozhraní nechovají bezpečným způsobem (například nevkládáním hesel nebo informací o kreditní kartě), což by bylo nezbytné pro to, aby EV UI poskytovalo smysluplnou ochranu. “

Indikátor EV byl v prohlížeči Chrome 77 přesunut do rozbalovací nabídky Informace o stránce, která se objeví, když uživatel klikne na ikonu visacího zámku úplně vlevo od adresy.

V prohlížeči Chrome 77 Google také přidal nástroj pro sdílení karet, který od uživatele nevyžaduje otevření podokna historie prohlížeče. Namísto toho mohou uživatelé kliknout pravým tlačítkem myši na kartu a v následující nabídce zvolit možnost Odeslat na jméno jiného zařízení. Stejně jako u kterékoli jiné sady funkcí sdílení Chrome to samozřejmě vyžaduje, aby byl uživatel do Chrome na druhém zařízení přihlášen.

Další novou funkcí v prohlížeči Chrome 77 je nástroj na přizpůsobení pozadí nového panelu prohlížeče.

Pokračování


Úvodní foto: © Julien Eichinger - Fotolia.com
Komentáře