Co je součástí nejnovější aktualizace Firefoxu? (3)

Mozilla vydala Firefox 73, menší upgrade svého prohlížeče, k jehož výraznějším funkcím patří nové výchozí nastavení pro přibližování/oddalování stránek.

Co je součástí nejnovější aktualizace Firefoxu? (3)


Předchozí díl

Dny TLS 1.0 a TLS 1.1 jsou sečteny

Mozilla je stejně jako ostatní tvůrci prohlížečů v procesu rušení podpory zastaralých šifrovacích protokolů TLS (Transport Layer Security) 1.0 a 1.1.

Před více než rokem, v říjnu 2018, Mozilla oznámila, že oba standary, TLS 1.0 a TLS 1.1, přijdou o podporu Firefoxu v březnu 2020. To už je téměř nyní.

V příspěvku na blogu z 6. února Thyla van der Merweová, manažerka pro kryptografický inženýring u Mozilly, slíbila, že oba protokoly „zařízne“ Firefox 74. „Očekávejte, že Firefox 74 nabídne TLS 1.2 jako svoji minimální verzi pro bezpečná připojení, už od 10. března 2020, kdy bude [tato verze] vydána,“ napsala.

Ačkoliv van der Merweová napsala, že si Firefox zachová tzv. override (anulující či ignorující) tlačítko (které se objevuje u varování ve chvíli, kdy se uživatelé pokoušejí o přístup na webové stránky šifrované protokoly TSL 1.0 nebo TSL 1.1), poznamenala, že se současnými telemetrickými trendy „je nepravděpodobné, že se tohle tlačítko udrží nějak dlouho.“

Příští verze, Firefox 74, tedy vyjde 10. března 2020, jak již bylo řečeno.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Mozilla.org
Komentáře