Teams teď mají víc aktivních uživatelů než Slack (1)

Aplikaci pro spolupráci Microsoft Teams teď používá 13 milionů jednotlivců denně. Vůbec poprvé se tak dostala před konkurenční Slack.

Teams teď mají víc aktivních uživatelů než Slack (1)


Microsoft svoje Teams uvedl v roce 2017 právě jako konkurenci Slacku, který se stal oblíbenou komunikační platformou v podnicích a alternativou e-mailu pro interní komunikaci. Uveden byl v roce 2014.

Na rozdíl od Slacku, který je samostatnou aplikací, je Microsoft Teams k dispozici zdarma zákazníkům Office 365, kterýžto balík má v současné době 180 milionů měsíčních aktivních uživatelů.

Microsoft – který údajně zvažoval, že Slack za několik miliard dolarů koupí, ale nakonec se rozhodl uvést vlastní řešení – do Teams investoval nemalé zdroje a rychle jim vybudoval nové funkce, které nabízejí širokou škálu využití. Nyní jde o hlavní aplikaci společnosti pro podnikovou spolupráci a komunikaci, která nahradila Skype for Business Online.

Teams zažívá rychlý nárůst díky dosahu Office 365 i popularitě Microsoftu v byznysu. Společnost počátkem roku oznámila, že je používá 500 tisíc organizací. V minulosti ovšem Microsoft odmítal zveřejňovat informace o denních nebo týdenních aktivních uživatelích, takže doposud nebylo jasné, do jaké míry je aplikace v rámci těchto organizací používána.

Na své akci Inspire konané tento týden Microsoft prozradil i to, že má 19 milionů týdenních aktivních uživatelů. Naopak Slack má 10 milionů denních aktivních uživatelů.

Microsoft řekl, že nárůst poukazuje na to, jak se společnosti a jejich zaměstnanci přizpůsobují práci, která se točí okolo týmové spolupráce a způsobů komunikace postavených na kanálech. „Tato data nám říkají, že lidé skutečně přesunuli svoji práci na tuto otevřenou platformu pro komunikaci a spolupráci v reálném čase,“ říká Kady Dundasová, ředitelka produktového marketingu pro Teams.

Pokračování


Úvodní foto: © imageegami - Fotolia.com
Komentáře