Jak zajistit ty správné patche pro vaše Windows (1)

Bezpečnostní aktualizace Windows, které byly Microsoftem vydány na počátku ledna, přišly s bezprecedentní podmínkou – novým klíčem uloženým v registrech operačního systému.

Jak zajistit ty správné patche pro vaše Windows (1)


Ten museli vygenerovat výrobci antivirových řešení poté, co zajistili, že jejich kód po instalaci patchů nespustí obávanou modrou obrazovku smrti.

Tyto požadavky zmátly zákazníky a podnítily vznik stohů podpůrných dokumentů a záplavy webového obsahu. Ti, kdož slyšeli o zranitelnostech Meltdown a Spectre, netušili, jak mají zjistit, zda je jejich PC chráněný a pokud ne, tak proč. Miliony dalších se o žádném potenciálním riziku ani nedozvěděly a tak pokračovaly v používání svých PC, aniž by tušily, že by jim mohlo být upřeno i několik měsíců bezpečnostních aktualizací.

Projděte si následující kroky, které jako uživatel Windows můžete podniknout k tomu, aby vaše počítače i nadále dostávaly bezpečnostní aktualizace.

Zkontrolujte stav antiviru a aktualizujte jej

Přestože Microsoft zákazníkům neřekl, kteří výrobci antivirů porušili pravidla posíláním neoprávněných žádostí do jádra – což je důvod, proč patche společnosti, které modifikují jádro, mohou vyvolat modrou obrazovku smrti při načtení antivirového softwaru do paměti – ani nesledoval pokrok výrobců antivirů směrem ke kompatibilitě, někdo jiný to udělal za něj.

Bezpečnostní expert Kevin Beaumont zveřejnil tabulku s více než 40 nejpopulárnějšími antivirovými produkty a vždy, když nějaký výrobce vydal update, aktualizoval ji. Beaumontova tabulka uvádí, zda daný výrobce generuje klíč v registrech, je kompatibilní s lednovými updaty Windows a ve většině případů doplňuje i odkazy na vysvětlující dokumentaci jednotlivých společností.

Jde o nedocenitelný zdroj pro uživatele Windows, kteří mohou tabulku využít k ověření stavu antivirového řešení před nejnovější aktualizací softwaru (nebo po ní) a nalezení přidružených informací.

Pokračování


Úvodní foto: © Ljupco Smokovski - Fotolia.com
Komentáře