Microsoft opatrně obnovuje šíření říjnové aktualizace Windows (1)

Po pozastavení distribuce Windows 10 October 2018 Update v průběhu víkendu Microsoft opět rozjel dodávku tohoto „feature upgradu“ svým uživatelům.

Microsoft opatrně obnovuje šíření říjnové aktualizace Windows (1)


Okamžité opětovné uvolnění je podle Johna Cablea, ředitele programového managementu divize pro obsluhu a dodávku Windows, zpočátku omezeno jen na členy beta testovacího programu Windows Insider. „Pečlivě budeme studovat výsledky, zpětnou vazbu a diagnostická data od našich Insiderů, než podnikneme další kroky směrem k všeobecnému uvedení.“

O datu, kdy by Microsoft mohl distribuci obnovit naplno, Cable nehovořil. „Jakmile bude potvrzeno, že neexistují žádné další [negativní] dopady, přejdeme k oficiálnímu opětovnému vydání Windows 10 October 2018 Update,“ řekl.

Tato forma fázované dodávky – kde je kód dán k dispozici pouze několika málo lidem a postupně stále většímu počtu uživatelů – je u vývojářů softwaru běžné, ať při přípravě na samotné ostré uvedení nebo (jako v tomto případě) po debaklu a nuceném restartu. V těchto situacích je přístup dávkování od mála uživatelů k mnohým prakticky nezbytný k obnovení důvěry zákazníků.

Aby tuto důvěru pobídnul, uvedl Cable, že Microsoft už zjistil, co vedlo ke ztrátě dat uživatelů po upgradu na verzi 1809. A ujistil uživatele, že Microsoft má vše pod kontrolou.

„Komplexně jsme vyšetřili zprávy o ztrátách dat, identifikovali a vyřešili všechny známé problémy v updatu a provedli interní validaci,“ řekl Cable.

Zároveň vyzval uživatele, jejichž soubory byly smazány, aby kontaktovali podporu Microsoftu, ať už telefonicky nebo návštěvou kamenného obchodu. V rozporu se zprávami, které naznačovaly, že technici podpory mají k dispozici speciální nástroje pro obnovení ztracených souborů, Cable zákazníky varoval, že soubory mohou být stejně tak smazané i nadobro.

„Nemůžeme garantovat žádné výsledky práce na obnově souborů,“ řekl.

Pokračování


Úvodní foto: news.microsoft.com
Komentáře