Univerzita po internetu III - Autorizovaná školení

E-learning ve všech svých podobách má stále rostoucí význam ve firemním i osobním vzdělávání. Mnoho hodnotných zdrojů je navíc na internetu k dispozici zcela zdarma.

Univerzita po internetu III - Autorizovaná školení


Autorizovaná školení

Odborná literatura a e-learningové kurzy na internetu vám sice pomohou proniknout do studované problematiky, ovšem opravdovým specialistou se stáváte až po získání certifikátu na základě úspěšného absolvování školení poskytovaného autorizovaným školitelem.

Světoví dodavatelé informačních a komunikačních technologií poskytují ke svým komplikovaným produktům studijní materiály, které využívají jejich autorizovaná školicí střediska. Technologie Microsoft, Red Hat, EMC, HP, VMware či Oracle školí na českém trhu například společnost DataScript. Počítačová škola Gopas se v rámci nabídky kurzů věnuje jak aplikačnímu softwaru v podobě kancelářských či grafických programů, tak i pokročilým technologiím Oracle, IBM, HP, Cisco, VMware a řady dalších výrobců. Kurzy pro technologie Microsoft, Cisco či pro podniková řešení poskytuje například také školicí středisko společnosti AutoCont. Vlastní vzdělávací centra k dodávaným technologiím zřizují také jejich distributoři, jako například DNS (certifikovaná školení IBM, Check Point a SafeNet) či Avnet (IBM, VMware).

Veřejné kurzy, zaměřené nejen na internetové technologie a bezpečnost, ale například i na stále populárnější téma 3D tisku, poskytuje také sdružení CZ.NIC, správce domény .CZ, v rámci své vlastní akademie.

Certifikované kurzy rozhodně nejsou levnou záležitostí, proto se vyplatí před jejich pořízením malý průzkum trhu. Zajímejte se o autorizaci poskytovatele školení pro danou oblast produktů, kvalifikaci lektorů a také o kvalitu poskytnutých studijních materiálů. Seznam autorizovaných tréninkových partnerů byste měli bez problému najít na stránkách výrobce konkrétního softwaru či hardwaru. Doklad o úspěšném absolvování certifikovaného školení u některého z autorizovaných tréninkových center je pak jistě jednou z konkurenčních výhod na trhu práce.

Čtěte také:
→ Univerzita po internetu I - Skripta zdarma
→ Univerzita po internetu II - On-line kurzy


Úvodní foto: © virtualpictures.com - Fotolia.com

Vyšlo v CIO Business World 3/2014
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře