Historie Lenovo Group Limited - 3

Historie Lenovo Group Limited


Liou Čchuan-c' (*1944), zakladatel a výkonný ředitel společnosti Legend Group. Narodil se v Čen-ťiangu, provincie Ťiang-su. Vystudoval telekomunikační inženýrství na čínském armádním institutu a pracoval v počítačovém výzkumu v Čínské akademii věd. V 80. letech 20. století patřil ke skupině prvních čínských podnikatelů. Dnes působí na univerzitě a je místopředsedou Čínské federace průmyslu a obchodu.

Jang Jüan-čching (*1964), předseda představenstva Lenovo Group, klíčová postava společnosti. Studoval počítačovou vědu v Ťiao-tchungu v Šanghaji, magisterský titul obdržel na Čínské univerzitě věd a technologií v Čche-feji. Po studiích nastoupil do společnosti Legend jako prodejce, brzy se stal manažerem počítačové divize. V roce 2001 jmenován CEO společnosti, prosadil a uskutečnil akvizici divize PC společnosti IBM. Časopis BusinessWeek jej označil za jednoho z nejvýznamnějších asijských podnikatelů, v Číně je zařazován mezi první desítku nejvlivnějších čínských manažerů. Jang je ženatý a v současné době žije se svou rodinou v Raleighu v Severní Karolíně.

William J. Amelio (*1962), vystudoval chemické inženýrství (Lehigh University) a management (Stanford University), působil na vysokých pozicích ve společnostech IBM, Honeywell a Dell. V roce 2005 je jmenován výkonným ředitelem společnosti Lenovo Group.
Komentáře