Video: Jak Steve Jobs představil Apple iPad 2

Výkonný ředitel společnosti Apple Steve Jobs navzdory svým zdravotním problémům nedávno v San Francisku představil druhou generaci populárního iPadu. Tense v loňském roce zapříčinil o masový boom tabletů.

Video: Jak Steve Jobs představil Apple iPad 2


Steve Jobs v sanfranciském kongresovém centru uvedl nový produkt v nabídce společnosti Apple následujícími slovy:  „Stane se rok 2011 rokem napodobitelů? Konkurence by měla šanci jen tehdy, kdybychom nerealizovali žádné inovace, protože většina dnešních tabletů nedrží krok ani s prvním iPadem. Přesto jsme neusnuli na vavřínech, a tak vám dnes s méně než ročním odstupem představujeme iPad 2.Ten je v prvé řadě výrazně rychlejší. iPad 2 totiž disponuje novým procesorem nazvaným A5, který sestrojili naši odborníci. A je skvělý. Skrývá v sobě výkonnostní potenciál v podobě dvou jader. Výkon CPU je tak v porovnání s předchůdcem dvakrát vyšší. Maximum jsme však vložili do grafického výkonu. Ten dosahuje až devítinásobku toho původního.

Steve Jobs se momentálně ze zdravotních důvodů v každodenním řízení společnosti nechává zastupovat Time Cookem, proto až do poslední chvíle nebylo jasné, kdo z nich nový iPad představí.

 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.

 

iPad 2 je o třetinu tenčí než jeho předchůdce. I přes technologická vylepšení nabídne stejnou životnost baterie, kapacitu paměti a bude prodáván za tutéž cenu začínající na 499 amerických dolarech. Kromě rychlejšího procesoru se nová generace dočkala i dvojice fotoaparátů - čelního s VGA rozlišením a zadního, který zvládá natáčet 720p HD video.

Díky zmíněným vylepšením lze s iPadem 2 editovat video prostřednictvím iMovie. Jak předvedl Randy Ubillos, s pomocí nástroje Precision Editor si lze vyhrát i s velmi ošemetnými střihy. Velkou pozornost Apple věnoval také novému Smart Cover obalu, který se magneticky připíná na stranu tabletu a zakrývá jeho obrazovku. Prodává se za 39 až 69 dolarů podle toho, jestli byl vyroben z polyuretanu nebo kůže. Obě varianty jsou dostupné v několika barvách.

Tablet přichází také s iOS 4.3, jež nabídne rychlejší surfování skrze Safari, funkci iTunes Home Sharing a vylepšení technologie AirPlay, které vám umožní streamovat audio a video z iPadu do Apple TV. „Řekněme, že sledujete film a objeví se vám tato ikonka symbolizující AirPlay. Když na ni poklepete, iOS se vám automaticky porozhlédne po síti a vyhledá vaši Apple TV. Přitom není třeba cokoliv nastavovat. Jakmile zvolíte Apple TV, začnete streamovat sledovaný film přímo do vašeho televizního přijímače,“ představil vylepšení Scott Forstall, senior viceprezident divize iPhone Software ve společnosti Apple. Díky HDMI výstupu podporujícímu 1080p video lze tablet připojit také k televizoru.

Pro milovníky hudby je pak připravena nová verze Garage Band. Ta ve svůj prospěch využívá integrovaného akcelerometru a reguluje hlasitost produkovaného zvuku podle sídly poklepu. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé postrádající hudební nadání. Apple iPad 2 se v USA začal prodávat 11. března, přičemž byl již během prvního víkendu vyprodán.  V 26 dalších zemí včetně ČR se novinka dostane do prodeje 25. března.

Komentáře