VMworld 2013 Europe

Barcelona hostila ve dnech 15.-17.10.2013 evropskou konferenci VMware, které se zúčastnilo přes 8000 zájemců o virtualizační technologie.

VMworld 2013 Europe


VMworld je světové setkání, které se tradičně koná ve dvou kampusech, z nichž jeden je v USA a druhý v Evropě. Evropské setkání, které dneškem skončilo, hostila letos katalánská Barcelona. Bylo sice menší než americké - na konferenci v San Franciscu letos zaznamenali 23.000 lidí - ale i tak s počtem přes 8000 účastníků zastínila řadu jiných mezinárodních IT setkání.

Svědčí to o zájmu o virtualizační technologie, jejichž je právě firma VMware dlouhodobým technologickým lídrem. Že se jedná o problematiku aktuální i v České republice, nám na místě potvrdil i šéf české pobočky Michal Stachník údajem o více než 90 účastnících z České republiky. To je relativně vysoké číslo, když uvážíme, že VMware pořádala nedávno lokální event i v Praze.

Pat Gelsinger, CEO VMware hned na úvod představil tři hlavní novinky, které byly ohlášeny právě na konferenci v Barceloně:

* Přichází nová verze VMware vCloud Automation Center 6.0, která spolu s vCenter Operations Management Suite 5.8, T Business Management Suite a vCenter Log Insight 1.5 zjednoduší správu softwarově definovaného datového centra a umožní poskytování IT ve formě služby (ITaaS).

* V oblasti end-user computingu a správě virtuálních desktopů přicházejí Horizon View 5.3 a Horizon Workspace. Horizon Mirage pak ve verzi 4.3 nabídne kromě lepší správy fyzických a virtuálních desktopů především rozšířenou migraci na Windows 7 - a to začíná být velmi aktuální oblast vzhledem k blížícímu se konci podpory Windows XP ze strany Microsoftu. Současně byl ohlášena akvizice firmy Desktone, která přinese nové technologie týkající se virtualizace desktopů, umožňující především poskytovat desktop jako službu (DaaS).

* VMware začne poskytovat službu datových center v Evropě. První bude spuštěno ještě před koncem roku ve Velké Británii, která představuje největší evropský IT trh;  další lokality budou následovat. Tento krok zjednoduší zákazníkům VMware budování a správu hybridních datových center, když platforma pro jejich veřejnou i privátní část bude stejná. Řada firem totiž - a to platí i o České republice - vyžaduje, aby jejich data ve veřejnou cloudu byla umístěna buď v jejich vlastní zemi nebo alespoň v EU. Důvody jsou buď legislativní nebo i jen prostá obava ze šmírování ze strany amerických bezpečnostních agentur, jak je aktuálně medializoval Edward Snowden.

Úvodní foto: ali (Pat Gelsinger, vmware)
Komentáře