VMworld 2013 Europe - 2

Barcelona hostila ve dnech 15.-17.10.2013 evropskou konferenci VMware, které se zúčastnilo přes 8000 zájemců o virtualizační technologie.

VMworld 2013 Europe


Boj o pozornost účastníků byl velký, řada firem neváhala nabídnout účast v losování čtečky nebo tabletu výměnou za kontakt nebo shlédnutí firemní prezentace na stánku.

Prezence na konferenčních stáncích
Řada větší firem využila stánky jako místo pro prezentaci formou minipřednášky.

A možná přijde i kouzelník
A možná přijde i kouzelník: Pro upoutání pozornosti se volily nejrůznější metody - od nápadně oblečených hostesek s botami na vysokých podpadcích až po vystoupení artistů. Nás zaujala produkce kouzelníka na stánku Veeam, který názorně ukázal, jak snadno mohou zmizet vaše data, pokud je řádně nezálohujete.

Konference nebyla žádnou „one-firm-show“. Naopak, prezentovalo se velké množství partnerů, a to ve všech sekcích. Jen ve výstavní části bylo přes 100 stánků. Nejednalo se pouze o firmy, které by jen implementovaly technologie VMware - velká část vystavovatelů představila své vlastní technologie, které s produkty VMware spolupracují nebo rozšiřují jejich funkcionalitu, popř. některou její součást nahrazují vlastním řešením, které reaguje na specifické požadavky uživatelů. Namátkou jmenujme oblasti bezpečnosti, zálohování a replikace, úložné hardwarové technlogie nebo automatizace některých procesů. Virtualizační technologie VMware tak vlastně představují i technologickou platformu, na které mohou vyvíjet třetí firmy svá vlastní řešení, a to je jistě dobře.

Úvodní foto: Pat Gelsinger, CEO VMware, představuje vizi firmy v měnícím se IT světě.

G+

Úvodní foto: ali (Pat Gelsinger, vmware)
Komentáře